Atlético Madrid CZ/SK

Caminero obviněn z praní špinavých peněz

16/06/2012 19:57 // Andres // 909 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Jako po každé sezóně, z hráčů a trenérů se odvrací pozornost na práci sportovního ředitele, který má za úkol postavit tým pro příští ročník ligy. José Luis Caminero, který tuto roli plní v Atléticu Madrid bude mít kromě přestupů však zřejmě i jiné starosti. Soud v Majadahondě potvrdil obvinění bývalého hráče Los Colchoneros z praní špinavých peněz.

Caminero byl už v roce 2009 zatčen kvůli podezřením z napojení na mexické a kolumbijské drogové kartely poté, co bylo během razií v Seville, Barceloně a Madridu nalezeno přes půl tuny kokainu a dva miliony euro vypraných peněz mimo jiné i v nemovitosti v jeho vlastnictví. Bývalý výborný záložník, který stál u double Atlética v roce 1996, byl tehdy nakonec propuštěn, zdá se však, že nyní bude mít celá aféra dohru.

Podle soudních dokumentů se v letech 2008 a 2009 Caminero spolu s dalšími třemi osobami podílel na transportu finanční hotovosti z Madridu do Valladolidu, kde jiná skupina pomohla směnit peníze s finančními institucemi.

Španělská policie si všimla častých návštěv sportovního ředitele Los Rojiblancos ve zlatnictví v hlavním městě Španělska, které bylo později identifikováno jako centrum operací zločinecké organizace, a 22. září 2008 jej začala sledovat. Vše vyvrcholilo tím, když byl Caminero 8. června 2009 zadržen s 58 500 euro v hotovosti, které měl předat jinému obviněnému.

Vedení klubu se zatím k celému incidentu oficiálně nevyjádřilo, José Luis Caminero tedy minimálně prozatím setrvá ve své funkci.

Komentáře (2)
  1. no peknej vycet :-) jeste by moh nekoho zastrelit, kdyz uz tak uz :D

  2. parada, posledni dobou se s dobrymi zpravami doslova roztrhl pytel %-) doufam, ze z toho nejak klasicky vybrusli…


Komentáře

No trackbacks yet.