CA Osasuna – Atlético Madrid 0:3

28/11/2016 13:48 // Mindrot // 130 zobrazení
Godín strieľa úvodný gól zápasu. (zdroj: clubatleticodemadrid.com)

Po sérii dvoch ligových prehier hodili negatívnu sériu Colchoneros za chrbát. Najprv cez týždeň v Lige majstrov zdolali PSV, v lige ich v nedeľu čakala návšteva El Sadaru, domáceho stánku Osasuny, pričom išlo ešte o dôležitejší zápas ako v kontinentálnej súťaži. Atlético ale zabralo naplno a presvedčivým víťazstvom 3:0 vyčarilo svojim fanúšikom úsmevy na tvárach a vrátilo im optimizmus.

Simeone namiešal očakávanú zostavu vzhľadom na absencie, zraneného Filipeho nahradil na ľavom kraji obrany Lucas a v útoku sa namiesto Torresa objavil opäť Gameiro. Hostia začali zostra a hneď po pár minútach našiel prudkou prihrávkou Griezmann nabiehajúceho Gameira, ktorý z hranice päťky z prvej mieril centimetre vedľa. V 14. minúte ale nečakane zahrmelo na opačnej strane, Giménez vo vlastnej šestnástke poslal k zemi Oriola Rieru a domáci mali výhodu pokutového kopu.

Išlo o tretiu spôsobenú penaltu Giménezom vo svojich posledných šiestich štartoch, no ako v dvoch predošlých prípadoch, i tentokrát mohol mladý Uruguajčan bozkávať rukavice Janovi Oblakovi. Slovinec skvelo vychytal Roberta Torresa, čo bolo pre hostí mohutným impulzom, po zvyšok prvého polčasu sa zápas hral v ich réžii. Najprv domáci gólman Nauzet rozosmútil Correu v dobrej príležitosti, o pár minút neskôr sa už ale lopta zatrepotala v sieti a išlo o gól, ktorý u veľa fanúšikov červenobielych vyvolal príjemné spomienky.

V 36. minúte totiž zahrával Koke rohový kop, na ktorý si najvyššie vyskočil Diego Godín a nekompromisne hlavou poslal loptu do siete. Situácia, ktorú si tak dobre pamätáme zo sezóny 2013/14 a pomaly tento pragmatický spôsob strieľania gólov upadol do zabudnutia. O minútu bolo vedenie Atlética dvojnásobné. Ángel Correa ukážkovo vysunul Gameira do úniku, Francúz predviedol svoju rýchlosť a prestrelil Nauzeta. Navarrčania, hnaní skvelými domácimi fans, pôsobili neškodne a pre Joaquína Caparrósa to nebol vydarený domáci debut na lavičke Osasuny.

Ani po zmene strán sa obraz hry priveľmi nezmenil a vedenie hostí mohlo byť zveľadené po Tiagovom pokuse, ktorému v ceste do siete zabránil rukou obranca Oier, Mateu Lahoz bol však neoblomný. A hoci nešlo o moment, ktorý by mal rozhodujúci vplyv na osud zápasu, predsa len je trochu frustrujúce, že v posledných siedmich zápasoch obdržali Atléti dve červené karty a čelili štyrom penaltám. Tentokrát nebol dôvod mať z toho hlavu v smútku, no ostáva nejedno „ale“…

V závere sa domáci odhodlali k zúfalému náporu, čo hralo do karát Colchoneros, čakajúcim na možnosť rýchlych kontier. V poslednej minúte sa jedna takáto možnosť naskytla – napádajúci Carrasco využil chybu rozohrávajúceho Unaia Garcíu, vypichol mu loptu a sám zoči-voči domácemu gólmanovi zavŕšil víťazstvo hostí o triedu. Išlo o Belgičanov ôsmy gól v prebiehajúcej sezóne, Atléti si z Pamplony vezú jasnú výhru a cez týždeň ich čaká premiéra v tohtoročnej edícii Copa del Rey, v Salamance sa postavia domácemu CD Guijuelo.