Atlético Madrid CZ/SK

Bývalí hráči Atlética příchod Simeoneho vítají

29/12/2011 14:29 // Sebyk // 749 zobrazení // zdroj: marca.com

Předevčírem byl oficiálně představen nový hlavní kouč Atlética Diego Simeone a jmenování této legendy klubu vzbudilo nadšení nejen u fanoušků, ale i u ikon Atlética. Ty věří, že Simeone je tím pravým, kdo dokáže dostat madridský klub z krize, vyzdvihují hlavně jeho charakter a mentální sílu.

Přesně toto ostatně tvrdí legendární portugalský hračička Paulo Futre: „Simeone odvedl na všech svých štacích dobrou práci, ať už v Argentině, nebo v Itálii s Catanií. Je to člověk s charakterem, dokáže nabudit tým. Navíc zná ten tlak, který v Atléticu je, dovede si s ním poradit. Pod ním Atlético nebude hrát ustrašeně.“

V podobném smyslu se vyjádřil i Simeoneho bývalý spoluhráč Roberto Fresnedoso, který se spolu s ním podílel na legendárním Doblete z roku 1996. Španělský záložník věří, že El Cholo je pro tým tím pravým.

„Když se přestane dařit, tak je potřeba najít něco, co by to změnilo, vyprovokovalo nějakou reakci. Přesně tohle je najmutí Simeoneho. Už jako hráč dokázal El Cholo strhnout své okolí, dodat tu potřebnou vášeň. Nepochybuji, že toho bude schopen i jako kouč. Navíc se bude naplno angažovat v projektu Atlética, je to jeho klub,“ tvrdí Fresnedoso.

O něco obezřetnější je však mytická postava klubu Adelardo Rodríguez. Španělský záložník, který ma na kontě nejvíce zápasů i trofejí v historii Atlética, se vyjádřil ve smyslu, že klub neměl dostatek trpělivosti s teď již bývalým koučem Manzanem a že zázraky se nedají čekat ani od Simeoneho.

„Když se věci zvrtnou, vždycky to jako první odnese trenér. Manzano možná nedostal dostatek času na svou práci. El Cholo má charakter a schopnost vštípit týmu svou filozofii. Má kuráž a výborně zná prostředí a chod klubu. Nicméně nesmíme očekávat, že má nějakou magickou hůlku,“ klidnil Adelardo nadšení.

Ke jmenování nového kouče se vyjádřil i bývalý brankář Atlética Abel Resino, který se před dvěma lety ocitl v naprosto stejné situaci, ve které se teď El Cholo nachází. El Gato, jak se Resinovi pro jeho reflexy přezdívalo, svou pozici nakonec zvládnul a dovedl Rojiblancos do Ligy mistrů, v následující sezoně však doplatil na hrůznou podzimní sérii a byl nahrazen Quique Sánchezem Floresem.

„Hlavně nesmí přestávat věřit. Když jsem tehdy přišel, byl na tom tým podobně, měl jsem však k dispozici o něco méně zápasů. Přesto jsme nakonec Ligu mistrů dokázali vybojovat. Zbývá 22 utkání, to je dostatek času. Má na to to zvládnout,“ dodává Abel Simeonemu sebedůvěru.

Bývalý útočník Atlética Juan Carlos Pedraza pak zdůrazňuje zejména Simeoneho charakter, který je jeho největší zbraní. Někdejší kouč Atlética i Atlética B Pepe Murcia uvažuje, že klíčovým hlediskem je fakt, že Simeone zná výborně prostředí klubu.

Tak jako Adelardo se však snaží trochu krotit nadšení, které po jmenování Simeoneho zavládlo a které může být kontraproduktivní. „Zná skvěle klub a ví, co se od něj očekává. Má velkou podporu fanoušků, ale zatím není jisté, jestli právě on je tím správným člověkem. To ukáže až čas,“ uzavřel španělský trenér.

Komentáře (2)
  1. To je fajn, že Abel Simeonemu věří…čekal bych spíš, že se bude bát, že dopadne jako on…
    Simeone k té práci opravdu ty předpoklady, které vyjmenovali, má…ale v Atléticu nikdy nevíš, jak se mu povede v reálu *MONOKL*


Komentáře

No trackbacks yet.