Atlético Madrid CZ/SK

,,Byla to důležitá výhra,“ shodli se všichni

01/12/2011 20:33 // Andres // 601 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com, clubatleticodemadrid.com

Atlético si včera připsalo první venkovní výhru od srpnového zápasu s Vitórií, která mu zároveň zajistila jistotu postupu ze skupiny. Gregorio Manzano měl tedy hned dva důvody k radosti. „Hlavní je, že máme výhru, na tom stadiónu se nevyhrává lehce,“ řekl kouč po zápase.

Odvedli jsme dobrou práci, zůstali s jedenácti hráči na hřišti a bránili dobře,“ pokračoval El Profesor v hodnocení zápasu. „Minulý rok Atlético nepostoupilo ze skupiny a nám se to teď povedlo. Musíme v tomto směru pokračovat dál,“ řekl závěrem kouč, jehož výsledky jsou poslední dobou jako na houpačce.

Neil Lennon přes prohru nevypadal příliš zklamaně, jeho tým se podle něj střetl s jedním z favoritů soutěže a dokázal s ním držet krok. „Je to skvělý tým, i na Bernabéu hráli velmi dobře. Mají potenciál dojít v Evropské lize velmi daleko, dokonce ji vyhrát, jako se jim to povedlo před dvěma lety,“ zhodnotil kouč Celticu svého soupeře. „My jsme hráli dobře, vytvářeli jsme si šance a v některých fázích zápasu jsme byli dokonce lepší než Atlético,“ řekl Lennon na adresu svého mužstva.

Hodně skloňována je v posledních dnech tvrdost, s jakou Atlético Madrid chodí do soubojů. Novináři si na odpověď na toto téma vybrali toho nejpovolanějšího. Gabi včera přidal na své konto dva fauly, jednu žlutou kartu, a stále tak drží první místo v žebříčku nejvíc faulujících hráčů v Evropské lize. S tím, že by to Colchoneros přeháněli s agresivitou, však nesouhlasí: „Atlético je tým, který hraje důrazně, ale se vší počestností. Včera jsme ukázali, že umíme hrát také pěkný fotbal s míčem u nohy,“ řekl středopolař Atlética. „Zahráli jsme dobře a mohlo to být klidně 2:0 nebo 3:0. Celtic ale byl složitý protivník a vytvořili si tlak. My jsme ovšem hráli velmi inteligentně a nenechali jsme se nachytat v nedbalkách. Jsme nadšení možností pokračovat v boji o pohár,“ dodal Gabi.

Povedeným výkon se včera předvedl opět Brazilec Diego. Ten byl spokojený, protože účel cesty do Skotska byl splněn: „Náš cíl jsme splnili, takže jsem velmi šťastný. Bylo to důležité vítězství, porazili jsme tým, který je doma velmi silný,“ sdělil novinářům po zápase playmaker Atlética.

Mnoho fanoušků nevěřícně kroutilo hlavou, když v sestavě uvidělo Diego Godína, který naposled proti Realu Madrid podal příšerný výkon. Uruguayský obránce ovšem všechny přesvědčil, že v sobě ještě má to, proč ho Atlético kupovalo a zahrál velmi dobře. „Hráli jsme v obraně velmi soustředěně. Defenzíva, to ale není jen zadní řada, pracovali jsme tvrdě od útočných řad,“ analyzoval Godín defenzivní práci mužstva. „K sobotě už se nesmíme vracet, teď nás čeká Rayo a za vítězstvím nám budou hnát vlastní fanoušci, takže musíme vyhrát. Měli jsme mít aspoň o šest bodů víc, ale ve fotbale body, které si zasloužíte a ty, které získáte, mohou být úplně odlišné. Musíme být optimističtí a hledět vpřed,“ apeluje na všechny Uruguayec.

Dobrou práci včera odváděl také Eduardo Salvio, v koncovce však několikrát kriticky selhal: „Snad nás tohle utkání nabudí k dalším výhrám. Bylo to pro nás velmi důležité vítězství, protože jsme nehráli doma. Dnes jsme měli to štěstí, že jsme dali první gól utkání. Pak jsme museli ale hrát na hranici sebeobětování, protože nás Celtic zatlačil dozadu,“ zhodnotil zápas Argentinec.

Po zranění, kvůli kterému byl nucen vynechat dva zápasy, se včera do akce vrátil Radamel Falcao. Ten slibuje, že brzo bude moci hrát zase naplno: „V příštích dnech budu stoprocentní. Ztratil jsem dva velké zápasy, tak jsem rád, že jsem konečně aspoň trochu pomohl týmu. Důležité je, že jsme se kvalifikovali,“ řekl ostrostřelec.

después 

Komentáře (2)
  1. pravda no, vykon bojovnej, odjezdili to a konecne vyhrali venku. navic na celticu a to se pocita :)
    nerekl bych ale, ze jsme jeden z favoritu souteze…


Komentáře

No trackbacks yet.