Atlético Madrid CZ/SK

Kdo bude v příští sezoně kopat penalty aneb Raúl Jiménez a ti druzí.

07/09/2014 11:31 // Atletico de Madrid // 1 039 zobrazení
Raúl Jiménez.

Raúl Jiménez.

V polovině července jsme se pokusili analyzovat situaci našich penaltových exekutorů a dospěli jsme k závěru, že jedinými spolehlivými borci by měli být Gabi a Siqueira. Do konce přestupového léta tehdy ovšem chybělo ještě necelých sedm týdnů a od té doby se mnohé změnilo. Atlético mohutně posílilo a do kádru přišli čtyři borci, kteří jsou z pohledu exekuce pokutových kopů statisticky zajímaví. Pojďme se na ně podívat.

 

 

Na úvod opět nabízíme tabulku všech penaltových pokusů v kariéře, která je aktualizovaná o nově příchozí, vyznačené žlutě. Modře jsou pak vyznačení hráči, kteří byli exekutory Atlética v letech minulých.

 

Alessio Cerci byl již zmíněn v předchozím článku, jeho statistika 6-2 není špatná, nicméně ani oslňující. Antoine Griezmann nikdy nebyl primárním exekutorem, tuto roli v Erreale zastávali Carlos Vela a Xabi Prieto. A Cristian Ansaldi zase nikdy nekopal penaltu ve hře, nicméně se v dresu Kazaně dvakrát účastnil penaltového rozstřelu v ruském poháru a v obou případech byl on i jeho tým úspěšný.

Jak je ale patrné, nově příchozím vévodí třiadvacetiletý Raúl Jiménez. Ten se v průběhu posledních dvou sezon v Mexiku vypracoval v primárního exekutora Clubu América a proměnil všech 8 pokusů v soutěžních kláních. To ho staví na úroveň kapitána Gabiho, ten nicméně pravidelně kopal již před nějakou dobou a svých 8 kusů sbíral deset let. Jiménez je oproti tomu v „penaltové formě“, má sebevědomí a navíc se prezentuje velmi specifickým stylem kopů, jak je patrné z níže odkazovaného videa.

Je zajímavé podívat se na jeho penalty detailněji. Všech 8  kopal v mexické lize nebo v mexickém poháru. Tři z nich byly v rozstřelech, pět ve hře. V rozstřelech vždy kopal jako první nebo druhý exekutor. Jednalo se o čtvrtfinále mexického poháru proti Estudiantes, semifinále téže soutěže proti Cruz Azul a finále mexické Clasury, také proti Cruz Azul. V posledních dvou případech na něj působil ohromný tlak, neboť se jednalo o klíčové zápasy sezony, které se odehrávaly před 106 tisíci diváky na Estadio Azteka. A Jiménez si poradil naprosto suverénně. Z oněch pěti penalt ve hře zase kopal hned 4 za vyrovnaného stavu, přičemž 3 se nakonec ukázaly jako vítězné. Ta poslední penalta pochází z Jiménezova předposledního utkání za Américu, ve kterém nakonec vstřelil hattrick. Jak je patrné, tlak zvládá opravdu dobře.

A na vrch je třeba zmínit jeho dvě penalty z přáteláků. Ta první pochází ze zápasu hraného v USA, ve kterém se ve velmi prestižním souboji América utkala s Pueblou, vítězem mexické Apertury. A ta druhá je z penaltového rozstřelu proti Atléticu, ve kterém si též poradil bravurně. Do tabulky nicméně započítány nejsou, neboť tomu tak není ani u ostatních hráčů.

Jiménez je tedy momentálně statisticky nejúspěšnějším mužem v týmu, po Siqueirovi je s Gabim a Cercim hráčem, který v kariéře kopal nejvíce penalt a zároveň má na kontě účast v nejvíce rozstřelech. Atlético zřejmě našlo svého penaltového krále.

Penalty Raúla Jiméneze (od času 0:20).

 

Komentáře (3)
  1. kdyz jsem se pri jeho prestupu dival na nejaky jeho videa, tak me nejvic dostala prave tahle jeho chladnokrevnost – na jeho vek neuveritelna. stejne si ale myslim, ze pecky bude kopat cerci nebo madzukic :D

    • Manždukič by mohl bejt taky dobrej a celkem bych mu věřil, on je docela chladnokrevnej v koncovce a že nedal penaltu před X lety v chorvatskym poháru je celkem irelevantní no :D Ale stejně bych to svěřil Jiménezovi, je to borec a ty penalty kopal naprosto suveréně, přesně jak píšeš, nervy z oceli…


Komentáře

No trackbacks yet.