Atlético Madrid CZ/SK

Borja by se Atléticu nebránil, Osasuna sní o Raúlu Garcíovi

11/06/2011 01:28 // Sebyk // 651 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com, mundodeportivo.com

Borja Valero, kterého si trenér Gregorio Manzano vyhlédl na post playmakera nově vznikajícího týmu, by se přestupu do Madridu nebránil. Šestadvacetiletý záložník je sice jednou z vůdčích osobností Villarrealu, který si příští rok narozdíl od Atlética zahraje Ligu Mistrů, a podle všeho mu na Madrigalu nic nechybí, ústřední úloha v projektu nového Atlética pod vedením jeho přítele Manzana by jej však dokázala přesvědčit ke kývnutí na nabídku z Madridu. Poslední překážkou tak zůstává Borjova cena – Villarreal se nehodlá vzdát své hvězdy lacino. Celou transakci by ale mohl usnadnit Sergio Canales, který je podle všeho velmi blízko odchodu do Villarrealu a který je podobný typ hráče jako Borja.

Zatímco Atlético touží po Borjovi, Osasuna sní o jednom z hráčů Atlética – konkrétně Raúlu Garcíovi. Vedení pamplonského klubu údajně udělá vše pro to, aby svého odchovance a miláčka místních fanoušků přivedlo zpět domů. Atlético se přestupu jistě bránit nebude – Garcíovi v létě příštího roku končí smlouva a toto přestupové okno je tak poslední možností, jak za Raúla obdržet slušnou sumu peněz; Garcíovy poslední výkony v červenobílém dresu byly navíc více než bídné. Zásadním problémem navarrského klubu byl do této chvíle nedostatek financí na učinění tak velké transakce – to by však měly vyřešit plánované odchody Camuñase a Monreala. Osasuna však naráží také na tvrdou konkurenci ze strany ostatních klubů, zejména Athleticu a nově také Valencie.

Závěrem tohoto článku o přestupových spekulacích už jen stručná zmínka o nejnovějším předmětu zájmu Atlética Madrid – Jonathanu de Guzmánovi z Mallorcy. O tohoto třiadvacetiletého ofenzivního záložníka podle všeho hodně stojí nový kouč Manzano. De Guzmánův příchod by mohly usnadnit finanční potíže klubu z Mallorcy, součástí jeho transferu by mohl být i jeden z přebytečných hráčů Atlética, například Diego Costa či Juan Valera.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.