Bezgólová remíza posúva Atlético ďalej z prvého miesta

10/12/2014 10:23 // Mindrot // 186 zobrazení
Miguel Ángel Moyà neinkasoval v piatom zápase za sebou.

Zaplnený Juventus Stadium čakal v utorok večer na gól márne, obaja súperi sa rozišli zmierlivo, čo v konečnom dôsledku obom vyhovuje, Atléti totiž podobne ako vlani vyhrali základnú skupinu a Starej dáme zaistil bod istotu postupu do vyraďovacej fázy. Zápas v Turíne bol určite záživnejší ako ten prvý na Calderóne, aspoň teda v prvom polčase sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Po zmene strán, jednak pod vplyvom správ prichádzajúcich z Grécka a taktiež aj nemalým vplyvom únavy postupne vymizli akékoľvek náznaky riskovania, po záverečnom hvizde môžeme povedať, že na Juventus Stadium ostal sýty vlk i celá koza.

Diego Simeone očakávane vyslal zostavu rovnakú s tou, ktorá v sobotu vyhrala v Elche. Prvá príležitosť sa naskytla domácim, po faule na Téveza si loptu na priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti postavil Pirlo, ktorý je svojou kopacou technikou povestný, tentokrát však napálil loptu len do múru. Colchoneros odpovedali čistou šancou Kokeho, čomu predchádzal zmätok po Gabiho dlhej lopte zo štandardky, Koke však len nechal vyniknúť Gigiho Buffona. Bianconeri odpovedali krásnym centrom Pogbu, ktorý tiesnený Llorente nedokázal usmerniť do siete. Domáci hráči dominovali v držaní lopty, najmä na krídlach sa často ocitli v sľubných pozíciách, skutočné nebezpečie pre Moyovu bránu však neprišlo ani raz.

O poznanie nepríjemnejší boli pred súperovou bránou Atléti. Buffon bol prinútený k zákroku po hlavičke Josemu Giméneza, lopta padala pod brvno a talianska legenda v bráne domácich sa musela poriadne natiahnuť. Hostia mali ťažké srdce na Artura Vidala, ktorý sa mohol predčasne porúčať pod sprchy, najprv neveľmi šetrne zastavil protiútok vedený unikajúcim Raúlom Garcíom, za čo bol napomenutý žltou kartou, zopár ďalších nepekných faulov si Čiľan pripísal aj neskôr, Willie Collum ho však druhej žltej ušetril. Tesne pred prestávkou mal ďalší pekný futbalový moment na svedomí Mario Suárez, jeho bomba z hranice šestnástky sa stáčala k tyči, aj tentoraz si Buffon pripísal úspešný zákrok. Do šatní sa šlo za remízového stavu, ktorý vyhovoval obom.

Hneď po zmene strán takmer zasadili Atléti domácim smrteľnú ranu, Gabiho lišiacky zahraný roh zastavila až pravá tyč Buffonovej brány. Bianconeri hrozili predovšetkým streľbou z diaľky. Najprv to po peknom priťuknutí pätičkou od Téveza skúšal Pogba, strelu zblokoval Josema Giménez. Moyà si následne poľahky poradil s Vidalovou prízemnou strelou, oveľa viac práce mu narobila o niečo neskôr bomba z dielne Paula Pogbu z 30 metrov, španielsky gólman loptu len vyrazil pred seba, všadeprítomný Godín zabránil väčšiemu nebezpečnestvu. O čosi neskôr príliš jednoduchá strata lopty unaveného Mandžukića dala príležitosť Vidalovi na ďalšiu strelu z diaľky, Moyà zasiahol tentokrát už bez problémov.

Nielen na spomínanom Mariovi Mandžukićovi bolo možné badať únavu, na trávniku bolo k videniu viacero unavených nôh, ani jeden kouč sa však nerozhodol využiť striedanie. Pravdou však je, že s pribúdajúcimi minútami sa snahy jedného i druhého tímu uberali k udržaniu remízového výsledku, ktorý vyhovoval obidvom a posledných desať minút sa na trávniku neudialo doslova nič. Možno Olympiacos, ktorý v divokej prestrelke zdolal Malmö 4:2 cíti krivdu, no Atléti boli najmä v druhom polčase viditeľne unavení a určite by nedopadli dobre pri prílišnej snahe o víťazstvo, ktoré v skutočnosti vôbec nepotrebovali. Teraz majú Colchoneros k dispozícii cenných päť dní oddychu, do akcie sa vrátia v nedeľu v domácom stretnutí s Villarrealom. Meno súpera do osemfinále Ligy majstrov vzíde zo žrebovania v pondelok na pravé poludnie.