Betis si z Calderónu odváža päťgólový prídel!

28/10/2013 07:59 // Mindrot // 516 zobrazení
"Manita," ukazuje Diego Costa.

„Manita,“ ukazuje Diego Costa.

Atlético nechalo zabudnúť na prvú prehru v sezóne tým najlepším spôsobom, keď na svojom domácom trávniku zmietlo z ihriska hosťujúci Betis. Zápas okrem skvelého výsledku priniesol i ďalšie pozitíva – ako napríklad Óliver, ktorý si pri svojom debute v základnej zostave pripísal najrýchlejší gól histórie klubu, alebo konečne prebudenie “spiaceho” Davida Villu, ktorý sa v nedeľný večer strelecky presadil, a to hneď dvakrát. Jedenásty gól v ligovej sezóne si zaknihoval obligátny strelec Diego Costa, manitu v samom závere pečatil kapitán Gabi.

Úvod stretnutia vyšiel domácim neskutočne – rozohrávka, dlhý nákop z dielne Tiaga k šestnástke hostí, kde sa už vyrojilo množstvo hráčov v červenobielom, k lopte sa naľavo dostal Koke a pred opustenú bránu ponúkol možnosť Óliverovi, osemnásťročný supertalent šancou nepohrdol a už po trinástich sekundách rozvlnil sieť. Zverencov Pepeho Mela táto facka poriadne zaskočila, pustili sa do súpera v nádeji čo najskoršieho vyrovnania a prvú polhodinu boli oveľa aktívnejší, domáca defenzíva však likvidovala všetky šance už v zárodku a Courtois bol bez práce. Šance sa rodili výhradne pred Sarovou bránou, zveľadiť náskok mohol v 16. minúte Godín, jeho prudká hlavička po Óliverovom centri minula pravú tyč len o milimetre.

Verdiblancos mali loptu vo väčšine času vo svojej moci, proti skvelo zohratej domácej mašinérii im to však nič nebolo platné, naopak, každý útok Colchoneros znamenal požiar, ako dôsledok nezohratej improvizovanej obrannej štvorici hostí. V 29. minúte sa Diego Costa pohral napravo s protihráčom, z bránkovej čiary zacentroval, Villovu hlavičku vytesnil Sara končekmi prstov na roh. Do prestávky mohol zapríčiniť zmenu skóre aktívny Costa ešte dvakrát, najprv nedokázal presnejšie zakončiť svoje sólo z polovice ihriska, čo možno pričítať aj vplyvu Jordiho, ktorý Beštiu bránil na, alebo aj za hranicou pravidiel. V samom závere polčasu sa po rýchlej kontre opäť prepracoval Diego Costa až pred Saru, krížnu strelu argentínsky brankár reflexívne vyrazil.

Hostia v prvej polke nepredviedli zhola nič a jednogólové manko mohli považovať ešte za pozitívnu správu. Kvôli zraneniu nastala zmena v bráne, Saru nahradil Andersen a dánsky gólman si vypil kalich horkosti až do dna. Óliverova hlavička tesne po prestávke sa medzi tyče nezmestila, prekrásny Juanfranov volej Andersen vyrazil, v 53. minúte si však Filipe pekne narazil s Kokem a vyslal pred bránu center, kde si skvelo nabehol Villa a hlavičkou k zadnej tyči zdvojnásobil domáce vedenie. Neubehli ani štyri minúty a El Guaje sa radoval druhýkrát, po rohu hostí Courtois rýchlo rozohral, bleskovú kontru zakončila ‘deviatka’ domácich chladnokrvne strelou pod brvno a o konečnom výsledku sa už mohlo špekulovať len “koľko”, nie “ako”.

Na 4:0 navýšil v 65. minúte opäť po rýchlom protiútoku Diego Costa po krásnej spolupráci s Villom – jeho prihrávka našla Brazílca presne za jeho strážcom a Costa z uhla strelou k zadnej tyči nedal Andersenovi šancu. David Villa mohol skompletizovať aj hattrick, nevyužil však peknú akciu Cebollu a Adriána v 75. minúte. Domáci v závere už len kontrolovali hru a pozorovali bezradnosť a frustráciu Betisu, ktorého hráči nedali Courtoisovi za celý večer ani raz dôvod na zvýšený tep. V samom závere nastaveného času tak prišla posledná rana z milosti, Adrián sa prepracoval až pred bránu, jeho strelu Andersen vyrazil len ku Gabimu a ten z prvej uzavrel skóre zápasu na konečných 5:0. Atléti sú tak o bod za vedúcou Barcelonou a o päť pred tretím Realom. Vo vloženom kole vo štvrtok cestujú do Granady.