Atlético Madrid CZ/SK

Benfica se nevzdává Salvia

25/06/2011 15:41 // Andres // 481 zobrazení

Jako téměř nekonečný kolotoč vypadá dění okolo Eduarda Salvia, který minulou sezónu hostoval z Atlética v Benfice Lisabon. Už to vypadalo, že příští rok bude oblékat červenobílý dres Atlética, ale Benfica má o argentinského mladíka stále zájem.

Benfica měla sezonu možnost získat Salvia na trvalý přestup za 15 milionů eur. “Totovi”, jak se Argentincovi přezdívá, se v Benfice náramně dařilo. Z pozice pravého křídla zvládl ve 38 zápasech vstřelit 10 branek, a proto vše nasvědčovalo tomu, že si Benfica tohoto rychlého štírka pojistí i do budoucna. Celý obchod však zkazila zlomenina páté nártní kůstky v pravém chodidle, kterou si Salvio přivodil v polovině dubna.

Portugalský klub měl zájem angažovat mladého křídelníka i tak, avšak chtěl slevu z Atléticem požadovaných 15 milionů. Na to španělský klub nehodlal přistoupit, a tak byl transfer pohřben. Nyní bylo Atlético Madrid přivedeno k jednacímu stolu zpátky faktem, že Diego Godín nedostane španělský pas do konce léta, a tak se bude muset jeden z extracomunitarios, mezi něž patří i Salvio, poroučet.

Sám Eduardo Salvio se několikrát vyjádřil, že v Benfice byl velmi spokojený, přestupu by se tak nebránil, ba naopak. Transferu také může napomoci to, že Atlético by rádo získalo zpět brankáře Roberta, kterého prodala Benfice minulé léto.

Salvio má údajně už i jasného náhradníka. Je jím další Argentinec – Pablo Piatti. Ten je však naštěstí vlastníkem italského pasu. Celý transfer je už prý víceméně domluvený, Atlético by ale nejdříve potřebovalo peníze ze Salviova transferu.

Atlético Madrid však čelí v boji o podpis hráče Almeríe tvrdé konkurenci. Druhým vážným zájemcem o Piattiho služby je italské Udinese, které by Argentince rádo přivedlo jako případnou náhradu za Alexise Sáncheze, který má namířeno do Barcelony.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.