Béčku sebral výhru proti Albacete rozhodčí

01/11/2011 19:09 // Sebyk // 357 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Atlético B se v rámci Día de las Peñas utkalo na domácím stadionu se silným Albacete, které ještě minulou sezonu hrálo v Segundě, a přestože brzy prohrávalo, dokázalo nakonec vybojovat bod. A nemuselo zůstat jen u toho, to by však naše hráče nemohl již po několikáté v sezoně poškodit rozhodčí, který naší rezervě upřel zjevně regulérní vítěznou branku v závěru utkání. I tak však tým kolem trenéra Milinka Pantiće neprohrál již šest utkání v řadě a pohybuje se v blízkosti míst zaručujících účast v play-off o postup do Segunda División.

Nedělnímu utkání přihlíželo díky Día de las Peñas bezmála 3000 diváků, na rezervní tým velmi slušná návštěva, kterou by mu záviděl leckterý český či slovenský prvoligový mančaft. Zápas ale pro červenobílé nezačal dobře – odchovanec Atlética Antonio Calle si našel prostor ve vápně a střelou přímo do vinglu nedal Iagovi v bráně madridských šanci. Krátce nato navíc musel pro zranění odstoupit stoper Míchel. Atlético se vzápětí pustilo do útočení, hnáno kupředu svými fanoušky. Blízko gólu měl záložník Cidoncha, Atlético dokonce mohlo kopat penaltu po ruce jednoho z hostujících hráčů ve vlastním vápně, první poločas však skončil výsledkem 0:1.

I ve druhé půli ovládalo Atlético hru a bylo jen otázkou času, než se dočká vyrovnávacího gólu. Ten nakonec zařídil střelec posledních zápasů Gerard Oliva, když do sítě uklidil Noguerovu pobídku. O několik minut později se Atlético dočkalo i druhé branky, kterou po standardní situaci vstřelil kapitán Paco Regalón. Pro domnělý faul však rozhodčí gól neuznal. Posledních 20 minut dohrávalo Atlético B v přesilovce, když byl za hrubý faul vyloučen Antonio Calle. Odchovanec Atlética asi musí vůči svému domovskému klubu cítit pořádnou zášť, když si v zápase proti němu připsal gól a červenou kartu.

Zbytek utkání však již kromě ostudného zdržování a taktizování ze strany hráčů Albacete nic nepřinesl. Neujaly se ani střely střídajících Pedra a Ivána, a utkání dvou rivalů v boji o postup do play-off tak skončilo dělbou bodů. I přes tuto ztrátu měl trenér Pantić ze svého týmu radost: „Moji hráči nechali na hřišti duši, jsem na ně velmi hrdý. Myslím, že dnešní fanouškovský den si všichni moc užili.“ Hráčům byl za jejich výkon v kabině dokonce gratulovat i prezident Enrique Cerezo, který při Día de las Peñas nemohl na stadionu chybět. Příští víkend zajíždí Atlético do Galície, kde se utká s tamějším Coruxo FC.

Atlético Madrid B 1-1 Albacete Balompié

Branky: 59. Gerard Oliva – 8. Antonio Calle

Sestava: Iago – César Ortiz, Regalón, Míchel (23. Gerson), Javi Cantero – Vicente, Kader (72. Iván), Cidoncha – Noguera, Collado (59. Pedro), Gerard