Béčko znovu prohrálo a začíná se dostávat do problémů

07/02/2012 20:28 // Sebyk // 431 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Po skvělém startu do sezony, kdy se Atlético B vyhřívalo na dohled příčkám zaručujícím play-off a předvádělo pohlednou kopanou, to s ním začíná jít pořádně z kopce. O víkendu totiž prohrálo 0:2 na hřišti La Rody a na vítězství čeká již od 21. listopadu! Rezervu Rojiblancos brzdí hlavně nízká produktivita útočníků, v roce 2012 se týmu Milinka Pantiće podařilo skórovat jen jednou jedinkrát. Mladíkům tentokrát nepomohl ani návrat ostrostřelce Pedra Martína, který se po krátkém intermezzu v A-týmu vrátil do rezervy.

Byl to právě Pedro, kdo mohl krátce po zahájení utkání otevřít skóre, jeho gólová střela však byla zblokována jedním z obránců. La Roda odpověděla hlavičkou Pierricka, která orazítkovala tyč Iagovy brány. Na začátku zápasu se Atlético tlačilo dopředu a toužilo vstřelit branku, pokusy Fera, Regalóna i Luqueho si však cestu do sítě domácích nenašly. Po půlhodině hry začala přebírat iniciativu La Roda a Iago, který po odchodu Joela na hostování do Raya trénuje s prvním týmem, se měl co ohánět.

Do kabin se šlo za bezbrankového stavu, krátce po zahájení druhé půle se však Atlético sesypalo jako domeček z karet. Po sérii rohových kopů se ve 49. minutě prosadil domácí obránce Héctor a poslal svůj tým do vedení. Inkasovaná branka červenobílé naprosto zlomila a po zbytek utkání byla k vidění dominance hráčů La Rody, která v 63. minutě vyústila v branku Megíase. Atléticu v neděli chyběla zejména jakákoliv invence ve středu pole a bez pořádné přihrávky se to útočníkům hraje těžko.

Milinko Pantić navíc postrádal dvojici talentů Saúl Ñíguez - Javier Manquillo, kteří minulý týden reprezentovali Španělsko do 18 let na Copa Atlántico. I přes vysoké herní vytížení obou mladíků se Manquillo nakonec objevil na lavičce náhradníků a zahrál si poslední půlhodinku. Pro nadějného pravého beka to bylo páté utkání v posledních sedmi dnech včetně cesty na Kanárské ostrovy a zpět. Do utkání nezasáhla ani jedna z trojice lednových posil Abián Serrano, Jordi Pablo a Elbis Souza, kteří by si svůj první start mohli připsat během nadcházejícího víkendu, kdy se Atlético B představí na hřišti silného Realu Oviedo.

Sestava: Iago - Regalón, César, Míchel, Javi Cantero - Fer (74. Gerard), Sergio Marcos (60. Roberto), Luque - Omar (66. Manquillo), Noguera, Pedro