Béčko na hřišti Raya vysoce vyhrálo a dál drží postupové naděje

30/04/2012 21:34 // Andres // 504 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com

Vynikající fazóna Béčka Atlética Madrid pokračuje. V neděli odpoledne tým Milinka Pantiće zvítězil na hřišti Raya Vallecana B vysoko 4:1 a ztrátu na play-off zase o něco stáhl.

Po úspěchu z minulého týdne, kdy B-tým přehrál silné Tenerife, trenér nechtěl příliš měnit tým, jedna ze změn se mu však nadmíru vyplatila. Těsně před uplynutím první třicetiminutovky našel centr Sergia Marcose hlavu netradičního střelce Javiho Cantera a levý bek poslal míč za záda brankáře Gila.

Ještě lépe situace z pohledu Atlétů vypadala těsně po změně stran, kdy byli domácí posláni do deseti. Unikajícího Gerarda, před nímž už stál jen brankář, fauloval zezadu obránce José Alcañiz a byl po právu odměněn červenou kartu.

Hladkému průběhu udělal přítrž až v 58. minutě Dani. Hráč Raya využil podklouznutí Manquilla a měl dostatek prostoru na přesné obstřelení gólmana Iaga. 1:1.

Nečekané vyrovnání naštěstí Colchoneros moc nerozhodilo a dál pokračovali ve svém snažení, které už po pěti minutách přineslo své ovoce. Přímý kop z dílny Sergia Marcose doletěl až ke kapitánovi Regalónovi a ten hlavou opět zvrátil skóre na stranu Atlétů.

Už za další 4 minuty slavili Rojiblancos potřetí, když Paco Regalón tentokrát přejal roli nahrávače. Svým obloučkem za obranu vybídl ke skórování Omara a ten svou šanci nezahodil. 1:3.

Deset minut před koncem přišla druhá žlutá karta pro Owusua a Rayo bylo nuceno dohrávat v devíti. Toho hosté využili ještě jednou. Centrování se tentokrát ujal Noguera, zakončovatelem se stal Sergio Cidoncha, pro kterého to byla první letošní branka.

Vítězství 1:4 posunulo Atlético B na 5. místo v tabulce, přičemž se zbývajícími dvěma zápasy ztrácí na Albacete, které drží poslední příčku pro play-off, 3 body, na Tenerife činí ztráty 4 body. Colchoneros se tak musí spoléhat na ztrátu svých protivníků.

S výkonem svého týmu byl spokojen i trenér Pantić. „Tým zareagoval velmi dobře. Odehráli jsme velmi dobrý zápas. Kluci si zaslouží obrovský respekt,“ řekl srbský kouč, který zatím nevzdal ani boj o play-off. „Může se stát cokoliv. Máme před sebou dvě těžké utkání a musíme se pokusit vyhrát. Nezáleží však jen na nás, je to velmi obtížná liga, kde nikdo nechce prohrát. V každém případě už jen být na páté příčce je skvělé,“ dodává Pantić

Atlético B: Iago; Manquillo, Regalón, César, Cantero; Fer, Cidoncha, Sergio Marcos (74. Saúl); Omar (77. Iván), Noguera; Gerard (82. Roberto).

Góly: 58. Dani – 28. Javi Cantero, 63. Regalón, 67. Omar, 89. Cidoncha