Béčko konečně zabralo a zvítězilo na hřišti silného Ovieda

13/02/2012 20:56 // Sebyk // 405 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Atlético B v neděli večer konečně zabralo a po dlouhých osmi zápasech bez vítězství - naposledy tým vedený Milinkem Pantićem vyhrál 19. listopadu(!) v zápase proti Montañeros - se konečně dočkalo tří bodů. Rezervě Rojiblancos se to navíc podařilo na hřišti silného Realu Oviedo, jednoho z největších kandidátů na postup do Segundy. O vítězství naší rezervy poměrem 2:0 se  gólově postarali Miguel Ángel Luque a snajpr Pedro Martín.

Béčko na hřišti Ovieda podalo jeden z nejlepších výkonů sezony a kromě pevné defenzívy v čele se skvělým Iagem předvedlo i přesnou kombinační hru. Červenobílí se dnes museli obejít bez kapitána Paca Regalóna, jenž se kvůli zranění Godína dočasně přesunul do A-týmu a kterého ve funkci tentokrát zastoupil jiný zkušený obránce César Ortiz, od počátku však Oviedo zatlačili na jeho vlastní polovinu. První velkou šanci si však vytvořili domácí, když Martins trefil v akrobatické pozici břevno, dorážku pak pokryl Iago. Brankář Atlética se musel zakrátko činit i proti nepříjemné střele Nana.

Hned v úvodu však přišla i jedna nepříjemná zpráva - kvůli zranění musel po šesti minutách odstoupit talentovaný Javi Manquillo. Po půl hodině hry se Atlético ujalo vedení, když se parádně z přímého kopu trefil Luque. Před přestávkou málem z dalšího přímého kopu zvýšil Cidoncha, do kabin se však šlo za stavu 1:0 pro Atléty. Ve druhé půli mladíci Rojiblancos navázali na soustředěný výkon a nedovolili svému soupeři žádnou neplechu. Výjimkou byl závar před brankou Rojiblancos, když Iago nedůrazně odklidil centr, míč směřující do prázdné branky však stihl vyhlavičkovat Míchel.

Pojišťující druhá branka však stále nepřicházela, ve velké šanci selhali jak Saúl, tak nejlepší střelec béčka Pedro. Mladý forvard si však spravil chuť pět minut před koncem, když po skvělé práci Cidonchy přesně zakončil rychlý protiútok Atlética a rozhodl o tom, že tři body poputují tentokrát do Madridu. Slušný výkon i výsledek však bude muset Pantićova parta potvrdit příští víkend, kdy doma přivítá Club Marino.

Sestava: Iago - Javi Manquillo (6. Fran), César Ortiz, Míchel, Javi Cantero - Vicente, Cidoncha - Saúl, Noguera, Luque (89. Sergio Marcos) - Pedro Martín (87. Gerard)