Béčko Atlética po chybách sudího smolně ztratilo výhru proti Conquense

20/03/2012 15:26 // Sebyk // 581 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com, clubatleticodemadrid.com

Co se impotence v zakončení týče, rezerva Atlética je na tom letos velmi podobně jako první tým. V utkání proti Conquense byli naši mladíci po celý zápas lepším týmem, gólmana soupeře pravidelně zasypávali střelami a nakonec se brankou kapitána Regalóna dostali do vedení, po chybách sudího v závěru utkání však nakonec berou jen bod za remízu 1:1. Ta jim pojišťuje pohodlné místo v první polovině tabulky se solidním odstupem třinácti bodů na sestup, od vysněného play-off je však stále dělí devět bodů.

Do utkání s Conquense vstoupilo Atlético B velmi aktivně, brankář Cabellero v bráně hostí však od samotného začátku čaroval, když zastavil pokusy Luqueho, Regalóna i Gerarda. Po půl hodině se však Rojiblancos zaslouženě dočkali - po Luqueho rohu a závaru v pokutovém území soupeře, se k balónu dostal kapitán Paco Regalón, který nadvakrát s pomocí teče obránce hostí překonal gólmana Caballera a poslal svůj tým do vedení.

Druhá půle nabídla podobný obrázek jako ta první - Atlético kontrolovalo hru a vytvářelo si šance, zcela bezzubé však nebylo ani Conquense, které v 56. minutě po střele Daniho Rodrígueze málem vyrovnalo, brankář Iago však tým jako vždy podržel skvělým zákrokem. O deset minut později přišel pro Atlético smolný okamžik, když střídající Pedro Martín, který se po krátkém intermezzu v prvním týmu vrátil do rezervy, ve vápně nastřelil ruku jednoho z obránců hostí, píšťalka sudího však zůstala němá.

Kdyby se měly spočítat všechny situace, v nichž letos rozhodčí béčko Atlética poškodili, dostali bychom se k poměrně vysokému číslu. Dvacet minut před koncem navíc muž v černém poslal Atlético do deseti, když po hloupém faulu uviděl svou druhou žlutou kartu v zápase Luque. Rezervní tým Rojiblancos však i nadále v klidu kontroloval průběh hry a případnému vyrovnání soupeře nic nenasvědčovalo. Deset minut před koncem se svého prvního startu od návratu po zranění dočkal talentovaný Javi Manquillo.

Nezaslouženého bodu se hosté nakonec přece jen nakonec dočkali, když ve středu pole hrubě chyboval Noguera a nabídl soupeři možnost protiútoku, který přetavil ve vyrovnávací branku Mauri. Útočník Conquense si v rozhodující chvíli očividně zpracoval míč rukou, což také hráči Atlética signalizovalo, rozhodčí však inkriminovaný moment přehlédli. Zápas tedy nakonec skončil remízou 1:1. Již ve středu Atlétcio B čeká náročný zápas na hřišti favorita z Albacete.

Sestava: Iago - Regalón, Javi Cantero, César Ortiz, Michel - Vicente, Omar (Manquillo, 80’), Cidoncha (Ndoye, 85’) - Gerard (Pedro Martín, 60’), Noguera, Luque (ČK: 70’)