Atlético Madrid CZ/SK

Béčko Atlética hlásí čtyři posily

19/06/2012 23:00 // Sebyk // 749 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com

Rezervní tým Atlética čeká po masivním letním exodu velká obměna, která začíná hned z kraje přestupového období. Béčko pod vedením ředitele akademie Carlose Aguilery hlásí hned čtveřici velmi zajímavých posil s mezinárodními zkušenostmi, od kterých se očekává, že by časem mohly promluvit i do dění v áčku. S představováním začněme odzadu – tedy od pozice gólmana, na kterou přichází hned dva noví hráči. Pozici brankářské jedničky by měl po odcházejcím Iagovi převzít jedenadvacetiletý Maročan Yassine Bounou.

Ač rodák z kanadského Montréalu, rozhodl se tento vytáhlý brankář reprezentovat vlast svou rodičů a v dresu Maroka se představí dokonce na blížící se letní olympiádě v Londýně. Bounou přichází zadarmo z marockého Wydadu Casablanca a v Madridu podepsal kontrakt na jeden rok. „Vím, že Atlético je klubem, který dává šanci hráčům z Cantery, což mělo veliký vliv na moje rozhodnutí. Jsem nadšený, že jsem se stal součástí tak kvalitního a známého klubu, a doufám, že se tu zdokonalím ve svých schopnostech a dostanu příležitost předvést své umění,“ prohlásil Bounou krátce po podpisu smlouvy.

Záda by měl tomuto marockému internacionálovi příští sezonu krýt další novic – Ángel Díez z Montañeros. Jedenadvacetiletý gólman, který má ve sbírce titul mistrů Evropy do 17 let z roku 2008, slibuje, že svému novému klubu odevzdá vše: „Především jsem připraven tvrdě pracovat. Vážím si této příležitostií a myšlenka na to, že bych si jednoho dne mohl byť jen zatrénovat s áčkem, mi dodává extra motivaci.“ Třetí avizovanou posilou rezervního týmu Atlética je pak jedenadvacetiletý levonohý stoper Tiri, který přichází z rezervy Cádizu, kde byl v minulé sezoně vyhlášen nejlepším mladým hráčem roku.

I zatím poslední čtvrtá nová tvář v rezervním týmu přichází posílit prořídlé zadní řady. Jednoroční smlouvu v Madridu podepsal dvacetiletý stoper Cenk Güvenç. Turecký reprezentant do 21 let, který vlastní i německé občanství, přichází jako volný hráč z Gaziantepsporu, kde si připsal i několik startů v turecké nejvyšší soutěži. „Tenhle přestup je pro mě skvělou příležitostí. Mým cílem je se co nejdříve naučit španělsky, odehrát dobrou sezonu v rezervě a pokusit se prodrat se do áčka,“ prohlásil ambiciózní obránce. „Vím, že minulou sezonu skončilo Atlético B páté a jen o bod mu uteklo play-off. Věřím, že v té nadcházející to napravíme a skončíme mezi prvními čtyřmi,“ zakončil Cenk.

Komentáře (1)
  1. podle me super posily se zkusenostma – klobouk dolu a jen tak dal :) pokud se santaelena neukaze jako uplnej kokot a pokud se ti novi hraci rychle adaptujou, tak nevim, proc bychom nemeli hrat o postup… O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.