Atlético Madrid – Granada CF 2:0

18/01/2015 14:18 // Andres & Mindrot // 277 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Raúl García dával druhý gól nejspíš ramenem

Přihlížející zápasu Atlético Madrid – Granada dnes byli svědky velmi nezáživného utkání. Ten nakonec rozhodla nejasná situace ve vápně Granady, po které rozhodčí odpískal pokutový kop ve prospěch Atlética Madrid. K penaltě se postavil Mandžukić a opět s přehledem proměnil. Hra plná nepřesností a zcela bez brankových příležitostí pokračovala i ve druhém poločase. Skóre se nakonec přeci jen ještě měnilo. V 88. minutě našel centr Ardy Turana ve vápně Raúla Garcíu, který sám málem ani nevěděl, jak míč za brankovou čáru dopravil. Los Colchoneros čekají nyní pouze dva dny odpočinku, ve středu už bude na pořadu dne pohárové utkání v Barceloně.

Cholo Simeone vykonal oproti zápasu s Realom viacero zmien, v obrane nahradil Mirandu Giménez, v strede zálohy dostal dôveru opäť Mario, vedľa ktorého sa vrátil Gabi, na hrote úradovala dvojica Torres – Mandžukić. V prvom dejstve to však vôbec nevyzeralo na súboj tretieho s posledným, hostia, vedení asistentom čerstvo odvolaného Joaquína Caparrósa boli aktívnejší. Prvú možnosť si pripísal El-Arabi po Nyomovom centri, marocký forvard hlavičkoval vedľa. O niečo neskôr zakrútil prvý roh hostí Piti až na brvno Moyovej brány.

Atléti sa rozbiehali len veľmi pomaly, prvý náznak šance mal Fernando Torres, po peknom zbavení sa brániacich protihráčov mal však o pol kroka bližšie k lopte v dobrej pozícii hosťujúci gólman Oier. Postupom času sa domáci pred neho sťahovali čoraz viac, nedokázali však barcelonského odchovanca ohroziť priamo. Tak to skúšali Koke a Arda priveľmi ochotnými pádmi vo vápne hostí, rozhodca Iglesias Villanueva im to však nezhltol. No po polhodine hry prišiel výborný center z ľavej strany pred Oiera, na ktorý hlavou dočahoval Godín, Sissoko stiahol uruguajského stopéra k zemi a domáci mali výhodu pokutového kopu. Ten Mandžukić nekompromisne premenil, na jednogólovom rozdiele sa už do prestávky nič nemenilo.

Po prestávke to už domáci vzali pevnejšie do vlastných rúk, hoci o nejakom nádhernom futbalovom predstavení sa ani tak nedá hovoriť. Pomohol najmä príchod Antoine Griezmanna, ktorý nahradil navrátilca Torresa. Ten za hodinu hry zanechal dobrý dojem a zdá sa, že jeho prínos pre Atlético by vôbec nemusel byť zanedbateľný. V 60. minúte mal gólovú poistku na hlave opäť Mandžukić, mieril však nad. O desať minút neskôr pálil tvrdo Griezmann, Oier bol ale pozorný, technická strela Kokeho zas mierila tesne nad. Atléti si vydýchli až v 88. minúte. Arda na pravej strane predviedol opäť kus futbalového umenia, poslal center pred bránu, kde najvyššie vyskočil striedajúci Raúl García. Navarrčanovi nijako nevadilo, že stojí chrbtom k bráne a upravil na konečných 2:0. V sotva priemernom zápase tak ostali tri body na Calderóne, pozornosť sa už teraz presúva na nadchádzajúci pohárový dvojzápas s Barcelonou, kde by takýto výkon znamenal jediné – blamáž.

V dobách, kdy Siqueira válčil na opačné straně barikády

Někteří fanoušci Atlética Madrid se sotva probrali z heroického vítězství a velkolepého návratu Fernanda Torrese proti Realu Madrid, už je tady ale opět liga a s ní utkání s Granadou. Zápas, který začíná dnes v 17:00, uzavře první polovinu ligové sezóny.

Los Colchoneros se sice v týdnu oklepali z nepříjemné ligové prohry Barcelonou, v ligové tabulce však mají stále co napravovat, pokud chtějí pomýšlet na titul a hlavně zabezpečit pohárové pozice. Vedoucí Real Madrid před Atléticem získal náskok 4 bodů a má ještě jeden zápas k dobru, zespodu zase nepříjemně dotírá Valencia a Sevilla.

Granada má jiné starosti. Klub z Andalusie již 14 ligových zápasů v řadě nezvítězil a pohárový debakl od Sevilly byl poslední kapkou trpělivosti vedení s trenérem Caparrósem. Do Madridu tak Granadu přiváží rezervní trenér Joseba Aguado. Kolena se mu nicméně z tak ostrého testu svých schopností neroztřepaly. „Čelit Atléticu v naší současné situaci může být viděno jako další rána, ale já jsem natěšený. Granada musí být odvážným mužstvem. Máme jen málo co ztratit, naopak můžeme hodně získat,“ říká Aguado.

Co se sestavy týče, Atléticu Madrid stále ještě nepomůže Cristian Ansaldi zotavující se zranění. Podobně na tom je Tiago, který chybí v nominaci kvůli drobnému zranění žeber. V neposlední řadě se ve výběru trenéra Simeoneho neobjevili ani Cani a Cristian Rodríguez.

El Cholo na předzápasové tiskové konferenci prozradil, v jakém složení nastoupí útok týmu. „V základní sestavě nastoupí Mandžukić a Torres. Jsou to útočníci, kteří se umí skvěle orientovat před bránou. Uvidíme, jak tato útočná možnost vyjde. Něco podobného jsme zkoušeli s Falcaem a Diegem Costou nebo Davidem Villou a Costou,“ sdělil Simeone. Odpočinout by si naopak před těžkým pohárovým dvojzápasem s Barcelonou měl Antoine Griezmann, který startoval v posledních čtyřech utkáních v základní sestavě.

Nominace Atlética Nominace Granady
Brankáři Miguel Ángel Moyà, Jan Oblak Oier, Roberto
Obránci Diego Godín, Guilherme Siqueira, Jesús Gámez, Juanfran Torres, Miranda, José María Giménez, Nyom, Foulquier, Mainz, Babin, Marcelo, Juan Carlos
Záložníci Mario Suárez, Koke, Raúl García, Arda Turan, Gabi Fernández, Saúl Ñíguez Iturra, Javi Márquez, Héctor Yuste, Sissoko, Uche, Robert;
Útočníci Antoine Griezmann, Mario Mandžukić, Raúl Jiménez, Fernando Torres Piti, Lass, El Arabi, Success

Tipovací soutěž

Tip

You have to be a registered user and logged in to play in this pool.

Bodování

Výsledek Tip Body
2-1 1-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru
2-1 2-0 2 body za správně uhodnutou výhru/remízu/prohru + 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 2-1 6 bodů za přesný výsledek
2-1 1-1 1 bod za správný počet gólů jednoho týmu
2-1 0-0 žádné body