Atlético Madrid CZ/SK

Atléty trápí zranění, může být Kader řešením?

13/10/2011 14:29 // Andres // 492 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, as.com

Gregorio Manzano začíná mít starosti s marodkou. Kromě Sílvia, kterého trápí zdravotní trable už měsíc, vypadli ze sestavy další dva hráči. Trenér je nucen dále improvizovat a na pravém beku vyzkoušel další variantu – mladého Kadera z béčka.

Sílvia Azeveda trápí už delší dobu třísla a jeho problém vyřeší definitivně nejspíš až operace. Tu však klub odkládá, protože momentálně nemá za portugalského pravého beka kompetentní náhradu.

Sílviův zdravotní problém, který v praxi nedovoluje obránci odehrát dvě utkání v řadě, však trenérovi reprezentace Portugalska nezabránil v jeho povolání. Lékař reprezentace, Henrique Jones však nakonec ve spolupráci se zdravotním personálem Atlética uvážil, že nebude rozumné Sílvia v kvalifikačních zápasech nasazovat.

V pondělí jsme dělali test rychlosti a akcelerace,“ řekl Jones, „Výsledky byly uspokojivé, Sílvio zaznamenal pokrok, ale pořád není 100% fit a my jsme nechtěli nic riskovat,“ sdělil lékař portugalského týmu.

Lékařský tým Atlética čeká na vývoj poranění, než budou moci určit, kdy bude Sílvio opět schopen nastoupit. Gregorio Manzano má tedy pro utkání s Granadou v podstatě tři možnosti. O tom, že zkouší, jak si s pozicí pravého beka poradí Juanfran, jsme vás již informovali, další variantou je pak nasazení Luise Perey, který na této pozici má už něco odkopáno, ale přirozeně se zde rozhodně necítí. Třetí možností je pak dát šanci Kaderovi, který hraje na pravém bekovi v B-týmu.

Mladý Tunisan byl El Profesorem povolán do prvního týmu a absolvoval s áčkem již několik tréninků. Ani on však, podobně jako výše jmenovaní, není naturální pravý obránce. Ba co víc, ještě donedávna hrál jako střední útočník, než ho na kraj obrany přeřadil Pantić. Reprezentant Tuniska do 20 a 21 let, který přišel do Atlética už když mu bylo 16, si s tím však příliš velkou hlavu nedělá: „Kousek po kousku se na tu pozici adaptuji a cítím se tam čím dál líp,“ řekl 20letý Kader Oueslati.

Z tábora Atlética Madrid dnes přišly ještě další špatné zprávy. Zranění na nějakou dobu vyřadí Ardu Turana a Antonia Lópeze. Magnetická rezonance dnes u Turka potvrdila natržení I. – II. stupně jednoho z pánevních svalů. Kapitán týmu utrpěl poranění I. – II. stupně přitahovače v pravém stehenním svalu.

Aby toho nebylo málo, dnešní trénink byli nuceni vynechat FalcaoPerea Salvio. Jejich let nabral zpoždění a zmínění hráči tak se zbytkem týmu před zápasem s Granadou absolvují pouze jeden den tréninku.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.