Atlético na Coliseu stratilo ďalšie dva body

08/04/2013 10:17 // Mindrot // 911 zobrazení // zdroj: Fotografie: clubatleticodemadrid.com
Cebolla hru výrazne oživil, ani on však nedokázal ovplyvniť konečné skóre...

Atléti si zo štadiónu Getafe vezú po bezgólovej remíze jeden bod, ktorý však má poriadne trpkú príchuť, pretože červenobieli boli jasne lepším mužstvom a v priebehu celého zápasu dominovali - a to aj keď hrali v oslabení o jedného hráča. Domáci sa prezentovali zodpovedným a dôrazným výkonom v obrane, pričom smerom dopredu však boli jaloví, čo v kombinácii s mimoriadne biednou efektivitou Colchoneros bolo hlavným dôvodom dvoch núl, svietiacich na ukazovateli skóre po záverečnom hvizde. Rojiblancos tak umožnili odskok druhého Realu a zároveň aj skresanie odstupu prenasledujúcej Errealy na štvtom mieste.

Hostia dominovali od samého úvodu a už v šiestej minúte si vytvorili obrovskú možnosť, Adrián prekvapil brániacich protihráčov pätičkou, z čoho profitoval Diego Costa, z ľavej strany naservíroval do čistej gólovky Falcaovi, kolumbijský kanonier však nepochopiteľne zlyhal a loptu poslal na metre vedľa domácej brány. Šesť minút na to si taktiež domáci vytvorili svoju prvú, a v prvom polčase aj jedinú šancu, po krkolomnej kombinácii sa k strele z dobrej pozície dostal Diego Castro, nastrelil však len hráča v červenobielom. Z následnej bleskurýchlej kontry ťažil Adrián, dostal sa až pred domácu bránu, kde si jedného protihráča pekne zasekol, aby druhý zblokoval jeho gólovú strelu.

Hra Azulones postrádala čo i len náznak prechodovej fázy, čo možno pripísať skorému zraneniu a odstúpeniu zo zápasu Pedra Leóna, stred poľa tak celý čas ovládali Colchoneros, ktorí zbierali veľké množstvo odrazených lôpt, nedarilo sa im však vytvárať si príležitosti. V 17. minúte rozohral Koke voľný kop nakrátko na Gabiho, ktorý pálil z hranice veľkého vápna, Codina si s jeho pokusom hravo poradil. Na druhej strane sa v ojedinelom brejku blysli domáci, tvrdý zákrok na Juanfrana sa nepískal a Lafita pálil spoza šestnástky, strela síce vypadla Courtoisovi z rúk, väčšie škody však nenarobila. Tempo zápasu následne výrazne opadlo, za zmienku stojí už len Kokeho center z voľného kopu pár minút pred prestávkou, Falcao v ideálnej pozícii však hlavičkoval len presne do náručia Codinu, skóre tak ostalo nezmenené.

Druhý polčas sa začal zostra, najprv tri minúty po prestávke to boli domáci vo svojej najväčšej šanci - Colunga sa predral z ľavej strany cez Mirandu, z jeho snahy profitoval Barrada, ktorý tvrdo vypálil k tyči a Courtois musel využiť každučký centimeter zo svojich dvoch metrov, aby strelu zlikvidoval. Minútu na to bol v permanencii aj jeho náprotivok Codina - to Diego Costa sa ocitol pred domácim brankárom, ktorý síce Brazílca z tesnej blízkosti odzbrojil, akcia však pokračovala a k lopte sa dostal Filipe, ľavý bek vypálil bombu, ktorá Codinovi narobila problémy, aj tento atak však domáca defenzíva ustála. Obraz hry následne verne kopíroval ten z prvého dejstva - hráči Atlética sa snažili tvoriť, z ich strany to však bolo príliš statické a útoky sa jeden za druhým rozbíjali o solídnu obranu domácich.

Po hodine hry skúšal odkliať svoju streleckú nemohúcnosť opäť Falcao - ocitol sa na rohu malého vápna, zasekol Lopeho a z otočky vypálil, opäť však len do miest, kde bol pripravený Codina. Getafe bolo smerom dopredu bezzubé, ich akcie sa končili najčastejšie v okolí stredovej čiary, výnimku tvorí ale 69. minúta - prenikajúci Colunga prepadol v šestnástke hostí cez Godína a hoci ku kontaktu nedošlo, hlavný arbiter Carlos Delgado Ferreiro sa prekvapivo oprel do píšťaľky a na ešte väčší údiv všetkých nepochopiteľne vytiahol celú situáciu pred veľké vápno a nariadil priamy kop. Ten Barrada poslal len tesne vedľa ľavej tyče a v čakaní na prvý gól zápasu sa pokračovalo. V 73. minúte dostala túžba hostí po troch bodoch výraznú trhlinu, Mario si neustrážil ruku, do ktorej ho trafila lopta odkopnutá Lafitom a Delgado bez okolkov tasil druhú žltú a tým pádom aj červenú kartu.

Aj napriek oslabeniu boli hostia naďalej lepším tímom, aj naďalej domácich prehrávali v strede poľa, na výraznejšie ohrozenie Codinu však chýbalo viac pohybu. Ten priniesol Cebolla, ktorý nahradil Adriána a dvanásť minút pred koncom predviedol nádherné maradonovské sólo cez stred ihriska, keď do roly štatistov poslal postupne štyroch protihráčov, na rozdiel od argentínskej legendy však Uruguajčan zakončil vysoko nad. Domáci odpovedali bombou Borju z veľkej vzdialenosti, lopta smerovala k tyči, Courtois však opäť výborne zasiahol. V závere sa predviedla v rýchlom brejku dvojica Falcao a Filipe, po akcii ktorých sa dral pred bránu striedajúci Óliver, včas ho ale odstavil Lopo.

Záver zápasu priniesol ďalšie zbytočné vylúčenie - Godín vo vzdušnom súboji trafil protihráča lakťom, za čo bol odmenený druhou žltou a o pár sekúnd skôr pred ostatnými sa porúčal do spŕch. Iróniou je, že prvé žlté upozornenie dostal za neexistujúci faul, hlavný rozhodca Carlos Delgado Ferreiro za tento zápas rozhodne nebude žať ovácie, jeho výkon možno radiť medzi vôbec najhoršie. Za remízu, ktorá je vzhľadom k priebehu stretnutia jednoznačnou stratou bodov, si však Atléti môžu spytovať svedomie sami, keď svoju 90-minútovú prevahu nedokázali korunovať gólom napriek mnohým sľubným príležitostiam.