Atlético zmietlo Granadu piatimi gólmi

14/04/2013 20:29 // Mindrot // 480 zobrazení
Diego Costa strieľa otvárací gól.

Strelecké suchoty sú zdá sa minulosťou. Atléti na domácej pôde nemilosrdne zmietli záchranárskymi prácami zmietanú Granadu, keď južanom nasúkali povestnú manitu. Presadili sa obaja útočníci a pridal sa k nim aj sviatočný strelec Filipe, vzrastajúcu formu potvrdil gólom aj Raúl García. Do štatistík sa zapíšu aj tri asistencie Kokeho, dlho očakávaný debut Insúu a ďalšia porcia minút pre Ólivera, mladík sa za dôveru odvďačil presvedčivým výkonom. Colchoneros tak stále držia jedenásťbodový náskok na treťom mieste pred dobiedzajúcou Errealou a pred extrémne ťažkým zápasom na Pizjuáne si spravili chuť i náladu.

Paradoxne to popritom boli Alcarazovi zverenci, ktorí v prvom polčase na trávniku vládli, s loptou vo svojej moci po väčšinu času, domáci však nemilosrdne trestali akékoľvek poľavenie. Hneď po štyroch minútach prišiel Kokeho center pred bránu, proti ktorému Roberto vybehol prineskoro a vo vzduchu bol už v tom okamihu zavesený Diego Costa, ktorý hlavou poslal domácich do vedenia a rozradostil tak Calderón, pri príležitosti Día del Niño zaplneného do posledného miesta. Dve minúty na to chyboval Roberto opäť, jeho rozohrávku úspešne napádal Raúl García, lopta sa dostala k Falcaovi, ktorý prudkou hlavičkou mieril len rovno do náruče hosťujúceho gólmana.

Hráči Granady mali iniciatívu vo svojich rukách, ich akcie však končili najčastejšie už pred domácou šestnástkou. V 14. minúte sa Brahimi na svojej ľavej strane pretlačil cez Juanfrana a z ostrého uhla tvrdo pálil, avšak vedľa. Minútu na to sa na opačnej strane ocitol v tutovke Raúl García, zastavila ho však zástavka postranného arbitra, o ofsajde však v tomto prípade nemohlo byť ani reči. Granada sa v nasledovných minútach nasťahovala na polovicu domácich, výraznejšie príležitosti si však nevytvorila. Za zmienku stojí Nolitova hlavička z tesnej blízkosti nad Courtoisovu bránu, alebo štandardná situácia z 26. minúty, keď Torjeho prudký center Falcao nešťastne odvrátil takmer do vlastnej brány.

Ani z následného rohu hostia neudreli, dal však vzniknúť bleskurýchlej kontre Atlética. Cebolla prekrásne vysunul Diega Costu, Brazílčan vnikol do pokutového územia hostí, kde nezištne naservíroval pred prázdnu bránu Falcaovi, ktorý bez problémov zvýšil na 2:0. Deväť minút na to centroval z ľavej strany Filipe, tiesnený Falcao nedokázal prudšie zakončiť, na jeho hlavičkový pokus sa však Roberto musel poriadne natiahnuť. Na stave stretnutia nezmenila nič ani Arandova hlavička z tesnej blízkosti nad bránu, do kabín tak šli spokojnejší domáci hráči.

Okamžite po prestávke sa hostia snažili dostať k domácej bráne, z čoho rezultoval Nolitov pokus, Courtois s ním však nemal žiadne problémy. Nedáš - dostaneš platilo aj v tomto prípade, keď minútu na to rozohral priamy kop z ľavej strany Koke, jeho center minul tak Miranda ako aj Raúl García, Falcao však nie a neomylne zvýšil už na 3:0. Po tomto góle sa odpor Granady definitívne zlomil, Alcarazovi zverenci pôsobili rezignovaným dojmom a opraty zápasu mali pevne v rukách Colchoneros. V 57. minúte sa pred Robertom zrodila obrovská príležitosť, Cebollov center zakončil Raúl García z prvej do hosťujúceho brankára, následnou dorážkou trafil Navarrčan len ľavú tyč jeho brány.

Raúl García sa dočkal o šesť minút neskôr. Bolo to opäť po štandardke, opäť zahrávanej Kokem, len tentoraz z pravej strany. Odchovanec červenobielych rozohral voľný kop centrom pred bránu, nikým nestrážený “RG8” nekompromisne zavesil pod brvno. V nasledovných pár minútach sa k slovu dostali aj hostia, tvrdá strela Brahimiho a hlavička Mainza však skončili na Courtoisovi. Atléti odpovedali obrovskou Falcaovou šancou, El Tigre zoči-voči Robertovi zaváhal a loptu poslal pár metrov vedľa. V 70. minúte však už bola manita zavŕšená. Krásnu akciu predviedol striedajúci Adrián, našiel voľného Filipeho a ľavý bek z uhla prekonal Roberta po piaty raz.

Domáci kouč Diego Simeone sa v tejto fáze zápasu logicky rozhodol dať šancu aj menej vyťaženým hráčom, na trávnik sa tak popri Adriánovi dostali aj Óliver a po prvýkrát konečne aj Emiliano Insúa. Práve táto dvojica mala prsty v ďalšej sľubnej akcii, Insúa hľadal centrom pred bránou Falcaa, ten vo vzduchu len o milimetre minul loptu. Ešte predtým sa predviedol nový muž aj na druhej strane - Buonanotteho nezastavili ani štyria protihráči, čo vyústilo do strely z vynikajúcej pozície, avšak tesne vedľa. Do záverečného hvizdu hlavného arbitra Villanuevu sa na trávniku už nič podstatné neodohralo, drtivá výhra 5:0 je pre Granadu možno pritvrdá, práve takýto jasný výsledok však Atléti nutne potrebovali - o týždeň v Seville proti miestnemu FC ich čaká skutočné peklo.