Atlético Madrid CZ/SK

Atlético zaznamenalo rekordní příjmy z Ligy mistrů

02/07/2014 19:10 // Atletico de Madrid // 1 082 zobrazení // zdroj: uefa.com
Gabi and Godin

Godín slaví s Gabim svůj gól do sítě Realu Madrid.

Díky historickému tažení Ligou mistrů, které skončilo až porážkou ve finále získalo Atlético nevídaný objem peněz udělovaných z rozpočtu UEFA. Tento objem přesáhnul 50 milionů eur, což je třetí největší suma peněz ze všech letos zúčastněných klubů. Více získal pouze vítězný Real Madrid (57,4 milionu €) a francouzký gigant PSG (54,4 milionu €). Objem těchto peněz se každým rokem navyšuje, a proto není překvapením, že výše uvedených 50 milionů eur je největší příjem, který kdy do klubové kasy z evropských soutěží přitekl. Jen pro zajímavost, absolutní rekord v této kategorii drží italský Juventus, který v sezoně 2012-13 i přes čtvrtfinálovou porážku vydělal 65,3 milionu €.

Zdroje těchto peněz lze rozdělit do dvou kategorií. Jednou z nich jsou bonusy za dosažené výsledky, které UEFA každoročně uděluje, druhou pak příjmy z televizních práv. První kategorie obsahuje bonus  za postup do základní skupiny (které tedy Atlético automaticky získalo kvalifikací z třetího místa v předminulé sezoně) a také tzv. performance bonus, což je částka udílená za výhru nebo remízu v základní skupině. V případě postupu ze základní skupiny pak klub získává další bonusové částky, které se navyšují s postupem do každého dalšího kola. Přesné částky můžete vidět v této tabulce:

Tabulka zisků od UEFA.

Tabulka zisků od UEFA.

Druhá kategorie nezávisí tolik na dosaženém výsledku, jako ta první. Peníze jednotlivým klubům jsou rozdělovány poměrně komplikovaně dle několika kritérií. Jednak je to počet zúčastněných klubů z dané země, dále hraje roli jejich umístění v uplynulé sezoně domácí ligy a také celkový počet zápasů, který v aktuální sezoně LM odehrají. V této kategorii získalo Atlético 17,1 milionu eur.

Kompletní tabulku s rozdělením příjmů všech kubů z Ligy mistrů a Evropské ligy si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách UEFA na tomto odkazu.

Komentáře (1)
  1. nu, neni to spatne, ale ted pujde o to, jak se vyuzije. jestli to pujde na umazani dluhu, nebo se to vrazi do posil (gilovy novy kary atd.). osobne bych byl pro prvni moznosti O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.