Atlético zakončilo rok 2011 vypadnutím z poháru

22/12/2011 00:42 // Andres // 610 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Fanoušci Atlética dnes byli svědkem jednoho velkého hororu. Po prohře v Albacete selhalo Atlético i před vlastními diváky a po prohře 1:0 (celkové skóre 3:1) pro ně Copa del Rey končí.

Gregorio Manzano se rozhodl ještě zabojovat o svou šanci a nasadil to nejlepší, co má. Vykartovaného Domíngueze nahradil Miranda, v bráně se objevil Sergio Asenjo a Koke dostal šanci místo nemocného Ardy Turana.

Atlético ale nemohlo začít hůře. Uběhlo sotva 20 sekund a Víctor Curto se ocitl ve střelecké pozici, neváhal a poslal zpoza vápna míč za záda Asenja.

Hra navzdory všem očekávání vypadala úplně stejně jako před dvěma týdny – nervózní Atlético nemohlo najít cestu k prolomení pozorné obrany soupeře a ohrožovalo spíše sebe nebezpečnými ztrátami míče, ze kterých vznikaly protiútoky Albacete.

První šance Colchoneros přišla až po dvanácti minutých, když Diego Godín hlavičkoval těsně mimo. Pár minut poté pak měl obrovskou příležitost Adrián, který se řídil sám na bránu. S míčem na noze si však nedokázal udržet rychlost, a tak obránci jej donutili střílet z úhlu, z něhož trefil jen boční síť.

Další ohrožení brány hostujících přicházela víceméně jen ze střel z dálky. Několik jich na Campose vyslal Diego, tu nejnebezpečnější si ale připsal Koke. I jeho pokus ale jen minul bránu. Albacete závěrem poločasu dvakrát zahrozilo z protiútoků a Víctor Curto málem utnul veškeré naděje, Asenjo byl však na místě.

Fanoušci Albacete, kteří přijeli ve velmi hojném počtu a bylo je hodně slyšet, se mezitím bavili pokřikováním „Manzano zůstaň!“. Sám kouč ale měl zcela jiné starosti, když musel řešit drobné zranění Diega. Nakonec se jej o přestávce rozhodl nahradit Pizzim.

Ani ve druhé půli se nic nezměnilo, a zatímco Atlético svou hrou unudilo nebo rozzlobilo snad každého svého příznivce, Albacete znovu ukázalo zoubky při jenom z protiútoků. V souboji jeden na jednoho ovšem opět nad Curtoem vyhrál Sergio Asenjo, který snad jako jediný Atlét podal dobrý výkon.

Aby bylo skutečně jasno, jak měli Rojiblancos daleko ke vstřelení alespoň jedné branky, je třeba zdůraznit, že až Eduardo Salvio, který přišel na hřiště v 64. minutě, byl prvním, kdo ve druhém poločase ohrozil bránu soupeře a zároveň zaznamenal teprve druhou střelu Atlética na bránu.

87 minut pak trvalo, než Radamel Falcao konečně dostal míč do gólové pozice, ani on však brankáře Campose nepřekonal.

Atlético Madrid tak už podruhé po sobě prohrálo na domácím hřišti, po ligovém nováčkovi je překvapilo třetiligové mužstvo. Colchoneros se nezmohli ani na vytvoření pořádných šanci a po zásluze končí letošní působení v Copa del Rey.