Atlético Madrid CZ/SK

Atlético začne přípravu bez největších hvězd, chybět může až polovina kádru

28/06/2011 19:41 // Sebyk // 383 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Vzhledem k brzkému startu do nadcházejícího ročníku Evropské ligy se kádr Atlética Madrid sejde k předsezónní přípravě již 4. července. Mezi hráči ale budou chybět největší hvězdy, několik dalších plejerů si navíc bude v červenci plnit reprezentační povinnosti. Nový trenér Gregorio Manzano tak bohužel nebude mít k dispozici všechny své ovečky, v případě nejhoršího scénaře se mu dokonce může sejít méně než polovina zamýšleného týmu. Nejprekérnější je situace kolem postů brankáře a hrotového útočníka, kteří by v Manzanově kádru mohli chybět úplně.

Diego Forlán Sergio Agüero totiž reprezentují své země na Copa América, která končí až 24. července (již čtyři dny poté se přitom odehraje první zápas Atlética Evropské lize!). Mimo útočného dua Los Colchoneros se jihoamerického turnaje zúčastní i Diego GodínElias Mendes Luis Perea. Ani s jedním z těchto hráčů tedy Manzano minimálně do začátku srpna nemůže počítat.

Souběžně s Copou Américou se přitom hrají další dva turnaje, na kterých bude Atlético mít své vyslance – Mistrovství Evropy do 19 let Mistrovství světa do 20 let. Do širší nominace na “devatenáctky” byl povolaný mladý útočník Borja Bastón, který se tak bude účastnit přípravného soustředění od 4. do 15. července, kdy bude zveřejněna nominace závěrečná. Pozvánku do španělské reprezentace do dvaceti let by pak měli dle očekávání obdržet Koke MerodioJorge Pulido a nejspíše i Joel Robles. Závěrečný turnaj začíná 30. července.

Vzhledem k problematické situaci kolem Adriána Lópeze tak Atléticu v kádru zbyde jediný útočník a to Diego Costa, se kterým klub nepočítá. Co se brankářů týče, v týmu nemusí zbýt ani jeden. Definitivní potvrzení De Geova přestupu se očekává každým dnem, Asenjo je dlouhodobě zraněný, Joel nejspíše pojede reprezentovat. Opustit kádr by navíc měli i Paulo Assunção Raúl García, navíc i talenti Alberto Perea Pichu Atienza, jistý svou pozicí si nemůže být ani Juan Valera. Mladý křídelník Keko byl již z klubu uvolněn. K týmu se nepřipojí ani Cedric Mabwati Rubén Pérez, kteří si minimálně o rok prodlouží své působení v Numancii, respektive Deportivu La Coruña.

Gregoriu Manzanovi se tak kádr doslova rozpadl pod rukama, což o poznání ztěžuje jeho výchozí situaci v novém působišti. Těžko se svými hráči dokonale seznámí, když pomalu polovina kádru nebude El Profesorovi v přípravě vůbec k dispozici. Tým navíc zatím doplnil jen Sílvio Azevedo Bragy, na úřední razítko se pak čeká v případě Gabiho Fernándeze, to je ovšem vzhledem ke komplikované situaci poměrně málo. Harry Potter, jak se Manzanovi pro podobnost s populární postavou čaroděje přezdívá, tak nejspíše bude muset vytáhnout jeden ze svých dalších kouzelnických triků, aby celou nepříjemnou situaci zvládl.

Mělo by podle vás Atlético zabránit některým ze svých hráčů, aby odjeli reprezentovat svou zemi na výše zmíněné akce?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.