Atlético vypráskalo Vitóriu a zaslouženě postupuje

25/08/2011 23:32 // Andres // 464 zobrazení

Stadión Afonsa Henriquese dnes viděl krásné utkání plné branek. Tedy alespoň z pohledu Atlética Madrid. Avšak potlesk si zaslouží i mužstvo Vitórie, které i za dávno rozhodnutého stavu prokazovalo vůli hrát fotbal a nepřestávalo se pokoušet o zvrácení výsledku. Možná i proto zápas skončil výsledkem 4:0 pro Los Colchoneros.

Atlético nastoupilo v obdobné sestavě jako minulý týden, pouze vykartovaného Domíngueze nahradil Miranda a v bráně chtěl Manzano otestovat hostujícího Courtoise.

Hned ve druhé minutě se Eduardo Salvio po skvělé kolmici Tiaga řítil sám na domácího brankáře Nilssona. Chytře si hodil míč na stranu a nechal se vybíhajícím gólmanem skolit. Rozhodčímu nezbývalo nic jiného než odpískat penaltu. Tu Gabi svým premiérovým gólem po návratu do Atlética proměnil a díky veledůležitému gólu na hřišti soupeře se týmu hned dýchalo lépe.

Atlético na tom bylo psychicky skvěle a nepřestávalo útočit, po několika spálených šancích v 18. minutě Salvio vysunul Adriána stojícího na hranici offsidu a ten tváří v tvář Nilssonovi nezaváhal poslal Atlético do dvoubrankového vedení.

Do poločasu přišlo ještě několik dalších velkých šancí. Na straně Atlética nastřelil po skvěle sehraném protiútoku Gabi tyč, na druhé straně předvedl skvělý zákrok Courtois, když zneškodnil povedenou robinzonádou střelu zpoza vápna, jejímž autorem byl João Alves.

Do druhého poločasu nastoupil místo Tiaga Elias, který hrál spolu s Mirandou a Salviem o 2 místa pro cizince. A právě Elias měl velkou šanci zvýšit skóre, avšak Salvio přihrál před bránu nepřesně a než Elias těžký balon zpracoval, vyběhl k němu Nilsson, který následnou střelu zneškodnil.

Atlético však neproměněná příležitost nemusela dlouho mrzet. Jen o pár minut později naservíroval Sílvio jeden ze svých ukázkových centrů před bránu a Reyesovu hlavičku sice ještě Nilson vyrazil, na Adriánovu dorážku však už byl krátký. Psala se 59. minuta a stav byl 3:0.

Přišla další střídání. Maria Suáreze nahradil Koke a několik minut nato nastopuil Juanfran za dnes znovu výborného Adriána, na hrot se pak posunul Salvio. Vitória stále hrála bez náznaku frustrace, bez zbytečné tvrdosti a snažila se alespoň zkorigovat výsledek utkání. Proti byl však brankář Courtois, který podal velmi jistý výkon a zastínil tak Joela, který v předchozích utkáních působil místy nervózně.

Konečnou zkázu Portugalců dokonalo duo Sílvio-Salvio, když prvně jmenovaný v 81. minutě z pravé strany přesně nacentroval a Argentinec už jen dopravil balon za záda bezmocného Nilssona a upravil tak stav na konečných 4:0 pro Atlético. Po domácí výhře 2:0, tak zaslouženě postupují do další fáze soutěže Los Colchoneros.

S výkonem byl pochopitelně spokojen i Manzano: „Tým hrál skvěle od první do poslední minuty a do skupinové fáze postoupil ve velkém stylu,“ řekl kouč. Jediné, co mu tak mohlo přidělat vrásky na čele, byl dobrý výkon všech tří hráčů bez občanství některé ze zemí Evropské unie, tedy Salvia, Mirandy a Eliase. Přesto se však s jedním bude muset rozloučit. Nebo pošle hostovat Falcaa?

Své soupeře ve skupině Evropské ligy se dozví Atlético Madrid už zítra. Los začíná v 13:00 a madridský klub bude nasazen v prvním výkonnostním koši. Ceremoniálu v monackém Monte Carlu se zúčastní i Falcao coby nejlepší střelec loňského ročníku.

Sestava: Courtois; Sílvio, Perea, Miranda, Filipe; Tiago (46. Elias), Mario (67. Koke), Gabi; Reyes, Adrián (72. Juanfran), Salvio

Góly: 2. Gabi ( 0-1 ); 18. Adrián (0-2); 60. Adrián (0-3); 81. Salvio (0-4)