Atlético vypadáva z tohtoročnej Európskej ligy, nad jeho sily bol Rubin Kazaň

21/02/2013 21:59 // Mindrot // 463 zobrazení
Saúl podal v zápase vynikajúci výkon

Aj takéto vedia byť výhry...víťazstvo, po ktorom zavládne smútok, zažilo Atlético na moskovských Lužnikách po odvetnom stretnutí proti Rubinu, keď recept na hermeticky uzavretú obranu domácich našlo príliš neskoro. Zároveň sa tak potvrdili neblahé prognózy po prvom zápase, že Simeoneho risk s vyslaním Asenja na posledný roh zo záverečných okamihov domáceho stretnutia bude stáť obhajcu prvenstva v Európskej lige postup. V moskovskom mraze Colchoneros v improvizovanej zostave vyhralo o jeden gól, v konečnom súčte to však znamená postup tímu z Tatarstanu.

Simeonem avizovaný dôraz na úvod zápasu hostia potvrdili aj v praxi na trávniku, po troch minútach pálil Falcao z rohu veľkého vápna, s jeho výborným pokusom mal Ryzhikov kopec práce a loptu vyrazil na roh. Bola to ale len osamelá lastovička a jar sa nekonala. Hra mala totožný obraz ako v prvom zápase, Atlético nasťahované na polovici Rubinu, kombinovať na zamrznutom trávniku však bolo obtiažne a hostia tak dokopy zo svojej územnej prevahy nevyťažili takmer nič, za zmienku stojí Cebollov pokus z dobrých tridsiatich metrov, jeho bomba sa točila k tyči, domáci brankár však bez problémov jeho pokus zneškodnil.

Vážnejšiu príležitosť si hostia vytvorili v 23. minúte, na mimoriadne aktívnej ľavej strane zabral Adrián, predral sa až k bránkovej čiare, odkiaľ hľadal pred bránou číhajúceho Falcaa, klbko domácich hráčov však zabránilo lopte v ceste ku kolubijskému zabijakovi. Domáci odpovedali svojou prvou strelou medzi tri tyče, štyri minúty pred uplynutím prvej polhodiny zakončil jeden z protiútokov Eremenko strelou z hranice šestnástky, Asenjo si s jeho pokusom hravo poradil. Z diaľky sa strieľalo aj naďalej, v tridsiatej minúte to skúšal Raúl García bombou z 30 metrov, ktorá skončila len tesne vedľa pravej tyče Ryzhikovovej brány.

Po polhodine hry Colchoneros zvoľnili tempo a tak sa hráči Rubinu odvážili vystrčiť viac z ulity, jediné, čo zo svojej snahy vyťažili, bola strela spoza veľkého vápna v 37. minúte,  Asenjo sa pri nej ani nezapotil. Minútu na to však horelo na druhej strane, domáci brankár podcenil centrovanú loptu, ktorá prepadla zaňho a v centre diania bol kto iný ako všadeprítomný Falcao, spred prázdnej brány ho však odstavili domáci zadáci a Ryzhikov si aj naďalej držal čistý štít. Päť minút pred prestávkou to ešte skúšal mladík Saúl, ktorý v zápase odviedol vynikajúcu prácu, odvrátenú loptu vracal strelou po zemi, domáci brankár nemal žiadny problém.

Druhý polčas nepriniesol žiadne zmeny v obaze hry, aspoň nie pozitívne. Hostia pokračovali v neúspešnom obliehaní domácej šestnástky, vyťažili však jedinej nič neriešiace centre na osamoteného Falcaa, ten však bol v obkľúčení domácich zadákov úplne bezradný. V 56. minúte to teda skúsil Raúl García opäť z diaľky, bomba z 30 metrov letela vedľa. O štyri minúty neskôr kontrovali domáci svojou najväčšou šancou zápasu. Miranda ako posledný vzadu chyboval, čo využil Rondón, rútil sa sám na bránu, vybehnuvší Asenjo však skvelo zasiahol a udržal tak nádeje Atlética nažive. Tieto momenty zápasu zastihli hostí vo veľkom kŕči, čo dokumentovali nepresné centre a otrasne zahrávané štandardky.

Do útoku poriadne zavelil Saúl, v 65. minúte sa na hranici šestnástky individuálne presadil proti dvom protihráčom a dostal sa do čistej šance, zoči-voči Ryzhikovovi si zachoval chladnú hlavu a skúšal ho obstreliť, jeho strelu však zblokovali domáci zadáci na roh. Saúlovi spoluhráči však tento impulz nezobrali na vedomie a aj naďalej nedokázali výraznejšie ohroziť domácu bránu. Až do 84. minúty, to dovtedy nevýrazný Adrián ukázal svoje svetlé stránky, po ľavom krídle nádherne prenikol až k rohu päťky, odkiaľ našiel Falcaa a El Tigre konečne prepasíroval loptu do siete - po vyše 170 minútach tak zlomil prekliatie Ryzhikovovej svätyne.

Na potrebný druhý gól už hostia nemali dosť času. Rubin, aj napriek vylúčeniu zadáka Navasa, s prehľadom uhránil postupový výsledok, bodku za zápasom dal ešte Cebollov nepresný pokus z diaľky. Atlético tak ako obhajca vlaňajšieho víťazstva v Európskej lige vypadáva hneď v prvom kole vyraďovacej fázy.