Atlético vykročilo do Copa del Rey správnou nohou, z Jaénu si vezú trojgólový náskok

31/10/2012 22:47 // Mindrot // 869 zobrazení

Mužstvo okolo Diega Simeoneho nepripustilo žiadne prekvapenie na svoj úkor v podobe zakopnutia favorita s outsiderom a z Andalúzie si do odvety dovezie pohodlnú výhru o tri góly. V porovnaní so zápasmi Európskej ligy Cholo nezvolil úplný variant B a do hry zasiahlo viacero kľúčových postáv. Sieť za domácim brankárom Tonim Garcíom postupne rozvlnili Diego Costa z penalty, Adrián a v samom závere aj Raúl García.

Atlético pridalo trinásty zásek do víťaznej série, pohodlné víťazstvo o tri góly sa však nerodilo ľahko, zápas výrazne ovplyvnilo vylúčenie Daniho Torresa, snaživí domáci tak hrali vyše hodiny v oslabení o jedného hráča. Zápas sa začal vo svižnom tempe, už po necelých troch minútach mal úvodný zásah na dosah Koke, center Sílvia však len nedôrazne hlavičkoval do náruče pripraveného Toniho Garcíu. Na druhej strane sa vo veľkej šanci ocitli domáci, istému gólu zabránil Cata Díaz.

Koniec nádejí pre domácich prišiel v 25. minúte. Aktívny Sílvio poslal ďalší zo svojich centrov do pokutového územia, prvý pokus brankár domácich vyrazil priamo na nohy Diega Costu, ktorý mal pred sebou už len prázdnu bránu, jeho gólovú dorážku však rukou zastavil obranca domácich Dani Torres. Rozhodca Carlos Delgado logicky ukázal na biely bod, trest však znásobil aj udelením červenej karty pre domáceho nešťastníka. Márne boli aj príhovory Gabiho, kontroverzný dvojitý trest si tentokrát odskákalo mužstvo Manola Herreru. K exekúcii penalty sa postavil Diego Costa, Toniho Garcíu poslal na opačnú stranu, Rojiblancos sa dostali do vedenia, 0:1.

Ako sa dalo čakať, Colchoneros vďaka prevahe o jedného hráča na trávniku dominovali, k výraznejším šanciam sa už však do polčasu nedostali. S obrovskou chuťou hrajúci Diego Costa bol viackrát adresátom výborných prihrávok, zakaždým bol však príliš z uhla na to, aby mohol výraznejšie ohroziť domácu svätyňu. V 59. minúte sa na ihrisko dostal Adrián a už o tri minúty na to sa za dôveru odvďačil tým najlepším spôsobom, keď svoj samostatný únik do rozhodenej obrany domácich elegantne zakončil a strelil tak svoj vôbec prvý gól v tejto sezóne! Dvojgólové vedenie a presilovka o jedného muža dali Cholovi možnosť poslať na trávnik aj mladíkov, v 65. minúte dostal konečne väčšiu porciu času Saúl, o dvanásť minút na to prvýkrát od augusta dostal šancu aj Óliver Torres, ktorý svoj prvý dotyk s loptou takmer pretavil na gól, nedôrazná hlavička však veľa problémov domácemu brankárovi nenarobila.

Mladučká nádej Atlética však naskočila do hry za neradostných okolností, keď nahradila Cebollu Rodrígueza, ktorého museli z hracej plochy vyniesť na nosidlách. Uruguajčan sa zložil na zem po tvrdom strete s domácim hráčom, ktorého kopačka ho bolestivo zasiahla do stehna či boku. Snáď sa neúnavný bojovník uzdraví čo najskôr.

Domácim viditeľne chýbali sily, Colchoneros pohodlne kontrolovali hru a vytvárali si ďalšie šance, Toni García vychytal najprv Diega Costu a potom aj v 100% tutovke Adriána. Predsa len sa však podarilo zavŕšiť víťazstvo “o triedu”, v samom závere zúžitkoval ďalší skvelý Sílviov center Raúl García, pre ktorého je to piaty gól v prebiehajúcej sezóne. Atlético tak nezopakovalo vlaňajšiu blamáž, do Kráľovského pohára nakročilo rozhodným krokom a do odvety si nesie pohodlný trojgólový náskok, čo otvára možnosť, že na Calderóne koncom novembra dostane šancu viac talentovaných mladíkov.