Atlético vyhrálo první zápas přípravy, příliš ale nepřesvědčilo

22/07/2012 12:24 // Sebyk // 663 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, atleticofans.com

Po více než dvou týdnech tvrdé předsezónní přípravy odehrálo Atlético svůj první přípravný zápas, v němž se tradičně postavilo čtvrtoligové Gimnástice Segoviana.

I když do nové sezony vstoupili červenobílí vítězně, příliš svou hrou ani výsledkem nepřesvědčili. V utkání, ve kterém si Colchoneros minulý rok s chutí zastříleli a vyhráli 8:0, totiž včera zvítězili jen hubenným výsledkem 2:1.

Atlético do zápasu nastoupilo v nejsilnější možné sestavě, chybějící Juanfrana, Diega a Adriána zastopuili Sílvio, Raúl García a Toto Salvio. A právě poslední dva jmenovaní se jíž v první minutě zápasu postarali o vedoucí branku.

Salvio se chytře uvolnil a vyslal střelu, kterou napálil sice jen tyč brány, dobíhající Raúl García, který v přípravě svým přístupem ohromil kouče Simeoneho a vynutil si místo v kádru Rojiblancos pro příští sezonu, již ale neměl problém uklidit míč do sítě.

Ve dvanácté minutě to bylo již 2:0 a vypadalo to na debakl. Na roh Gabiho si naskočil Godín a nekompromisní hlavičkou poslal míč za záda gólmana Segoviany. To však bylo po zbytek poločasu od červenobílých vše - na hřišti sice dominovali, ani Falcao, ani další hvězdy však vedení nenavýšily. Nejaktivnějším dojmem na hřišti působil Salvio, přes kterého běžela většina akcí Colchoneros a který se očividně opravdu snaží dostát svému předsevzetí a vybojovat si místo v základní sestavě.

Branka překvapivě padla na druhé straně, když těsně před koncem poločasu Brañas využil série nedorozumění v obraně Atlética, a snížil tak na 2:1. Do druhého dějství poslal trenér Diego Simeone obměněnou sestavu, neoficiální debut v červenobílém dresu si odbyli Kader, Cata Díaz, Iván, Óliver, Emre a Cristian Rodríguez. Ani nové akvizice Atlética však recept na obranu domácích nenašly. Největší šanci druhé půle neproměnil Borja, který dostal příležitost před dalším útočníkem z Cantery Pedrem.

Takové pozornosti se však novým posilám překvapivě nedostalo - největší vzrušení totiž na hřišti rozpoutal čerstvý mistr Evropy do 19 let Óliver Torres, který na pozici tvůrce hry ohromil snad i kouče Simeoneho. Ani jeden z největších talentů v Canteře Atlética však svým spoluhráčům žádnou branku nepřipravil, a zápas tak skončil nepřesvědčivým vítězstvím pro Atlético v poměru 2:1. V dalším přípravném utkání již čeká Colchoneros o něco větší test - ve středu se postaví nováčkovi Primery Celtě Vigo.

Sestava v první půli: Courtois - Sílvio, Miranda, Godín, Filipe - Gabi, Mario - Salvio, Raúl García, Arda - Falcao
Sestava ve druhé půli: Asenjo - Kader, Cata Díaz, Pulido, Cabrera - Tiago, Saúl (75. Iván) - Óliver, Emre, Cristian Rodríguez - Borja