Atlético Madrid CZ/SK

Atlético vyhlašuje pohotovost. Co Manzano?

28/10/2011 20:19 // Sebyk // 876 zobrazení // zdroj: atleticofans.com; marca.com; as.com

Atlético Madrid má za sebou hodně nepovedený start do nové sezony, s výkony madridského týmu to jde navíc od utkání s Barcelonou od desíti k pěti. Pouhých deset bodů z devíti zápasů v lize a sedm utkání v řadě bez výhry – to je vizitka mužstva, které má ve svém středu hvězdy jako Radamel Falcao, Diego Ribas, Arda Turan nebo José Antonio Reyes. Na papíře jeden z nejsilnějších kádrů v lize, na hřišti trápení. Kde je tedy problém? Mnozí jej vidí v trenéru Gregoriu Manzanovi

El Profesor přitom s Atléticem neodstartoval nijak špatně – slušné výsledky a solidní fotbal v předkolech Evroské ligy, ani první zápasy Primery nebyly špatné. Od té doby je to však čím dál tím horší, Atléticu se nedaří zkrátka nic. Manzano zjevně nefunguje dobře jako taktik, kouč ani jako psycholog. Bylo by oprávněné tvrdit, že pod Manzanem se povážlivě houpe trenérská židle, Goyo má však i přes výsledkovou a herní mizérii plnou podporu vedení madridského klubu.

Prezident Enrique Cerezo dnes prohlásil: „Pořád si myslíme, že máme skvělého kouče. Manzanova pozice není v ohrožení.“ Následně dodal, že Manzano by si své místo měl udržet i přes teoretickou prohru v nedělním zápase se Zaragozou: „Mohu vás ujistit, že v neděli k žádné změně nedojde.“ Zakončil však slovy, že „není vědma a neví, co přijde v budoucnu“. Manzanova pozice tak jistě není stoprocentně pevná.

Samotný Manzano dnes svolal krizové sezení všech hráčů i trenérů, kde měl ke svým ovečkám dlouhý proslov. Celá schůze trvala 45 minut a Goyo svému týmu zřejmě pořádně vyčinil. „Byl to náročný pohovor,“ řekl k tomu jaénský stratég. „Bylo nepochopitelné, jakým způsobem jsme po inkasované brance odpadli. To se nesmí stávat. Nikdo nám nedá nic zadarmo a pokud nebudeme devadesát minut makat, tak dopadneme jako včera. Jsme ale na jedné lodi,“ dodal ještě.

Na dnešní dopoledne svolal Manzano dokonce i neplánovanou tiskovou konferenci, na které se snažil identifikovat příčiny krize Atlética. „Ve fotbale se občas takovéhle věci dějí. Jsem si krize vědom a cítím se za ni plně odpovědný.“ Vyhazovu se však Goyo neobává: „Strach? Nemám důvod mít strach. Ve své kariéře jsem už několika podobnými krizemi prošel a nakonec jsme je vždy překonali. Teď bude klíčové uhrát dobrý výsledek. Své práci a svým hráčům věřím.“ Lodivod Atlética představil i řešení celé nezáviděníhodné situace: „Dnes ráno jsme provedli hloubkovou analýzu celého problému – nejdříve s hráči a poté i s trenéry. Věřím, že tohle je ten zlomový bod.“

Kromě výsledkové a herní krize navíc musí Manzano řešit i svůj spor s José Antoniem Reyesem. Španělský křídelník včera neunesl, když jej Goyo po hodině hry stáhl ze hřiště a směrem ke svému trenéru utrousil „Que cambie a su puta madre“, tedy volně přeloženo „Proč radši nevystřídáš svoji zku*venou matku“. Padla i věta „Me cago en su puta madre“, tedy „Se*u ti na tvoji zku*venou matku“. Reyese musel na lavičce uklidňovat jeho kamarád Álvaro Domínguez. Video celého incidentu ke zhlédnutí zde.

I přes nevybíravá slova, kterými Reyes svého šéfa počastoval, se však zdá být jejich vztah bez problému. „Promluvili jsme si spolu a případ je uzavřen. Sám jsem si toho vůbec nevšiml, byl to on, kdo mě vyhledal a chtěl se omluvit. To je od něj vznešené,“ řekl dnes ráno Manzano. Následně také odhalil svou trochu kuriozní libůstku: „Mám raději hráče, kteří dají průchod svým emocím, kteří jsou naštvaní, když nehrají nebo když jsou vystřídáni.“ U jednoho z problémů si tedy Manzano může udělat křížek. Jen aby si po nedělním utkání ale někdo neudělal křížek i u jeho jména…

Komentáře (4)
  1. No tak to jsem velmi zvědav na ten zlomový bod. Tu analýzu měl Manzano udělat už dávno. Ale podle mě mu bude stejně k ničemu. On víc, že ten tým hraje hovno a ví, v čem se mu nedaří. Problém je, že on prostě čeká co se stane. Neví co s tím sám má udělat. Jestli proti Zaragoze neuvidíme žádnou změnu, tak i když náhodou vyhrajeme, tak nezbude nic než konstatovat, že Manzano je špatný trenér.

    Reyese mi bylo včera líto. On nehrál špatně…sice nehrál ani nějak dobře, ale prostě se k němu nedostávali balony, takže s tím mohl těžko něco udělat. Ostatně ani k Salviovi nebo Falcaovy se míče vůbec nedostávaly. Tam byla podle mě chyba jednoznačně v Gabim a Assuncaovi (a Manzanovi). Reyes by si větší důvěru zasloužit, je vidět, že to špatně nese a že mu na Atléticu záleží….větší důvěra by ho snad zase nakopla…

    • to si piš ze nakopla,kazdej ho kritizuje za pokles formy ale on ma spor s manzanem uz od predkol el,kde hral mimochdem spolu s adrianem skvele jako jedinej…pak zacal manzano stavet hru nesmyslne jinak a naprosto neefektne ze se do hry nedostaval reyes,falcao,diego ani nikdo jinej,tot vyvstava otazka co chtel vlastne ten pan hrat? rekne mi to nekde? na 1 utocnika a 2 kridla + jednoho vysunutyho pod nim (Diego) na 3 utocniky a podporovany diegem? nebo na co? to proste snad nikdo neudelal s atleticem takovy hovno jako manzano..

  2. Me cago en su puta madre El Professore..

  3. sice take konanie nemam rad a hrac by si to nemal dovolit,ale reyes respect *DRINK* ..manzano to nezvlada,ci vyhrajeme ci prehrajeme manzano by mal letiet..ale ma to grady ako sa na atletico patri,ach boze ja ten klub proste milujem uz sa tesim na zajtrajsi match O:-)


Komentáře

No trackbacks yet.