Atlético vstúpilo do Copa del Rey pohodlným víťazstvom nad Sant Andreu

07/12/2013 20:38 // Mindrot // 395 zobrazení
Arda sa na víťazstve podpísal dvoma gólmi.

Obhajca minuloročného prvenstva bez väčších problémov naplnil úlohu favorita a svojho treťoligového súpera zdolal presvedčivo 4:0. UE Sant Andreu rozhodne nepodalo výkon, ktorý by mohol vniesť nádeje na čo i len o trochu priaznivejší výsledok, Cholovi zverenci takpovediac na pol plynu zvládli vstup do španielskej pohárovej súťaže. Góly si červenobieli rozdelili do oboch polčasov, Raúl García a Arda v prvom, opäť Arda a v závere Villa rozvlnili Moralesovu sieť i po zmene strán. Odveta bude s určitosťou pre Colchoneros formalitou, pre hráčov Sant Andreu zase pekným výletom a zážitkom.

Od úvodných minút Atléti ukazovali veľmi jasne, kto je na úzkom ihrisku pánom, prakticky po celý čas pri lopte si hľadali cestu k bráne, čo sa už po trinástich minútach podarilo – Filipeho dlhý center našiel za obranou nekrytého Raúla Garcíu, ktorý nemohol mať sebemenší problém otvoriť skóre. Colchoneros nepúšťali domácich k ničomu, tí sa prezentovali častými oslobodzujúcimi odkopmi a pričastými pádmi na zem po takmer každom zo súbojov. Druhý gól prišiel v 20. minúte, Koke cez hlavu vrátil odvrátenú loptu na Javi Manquilla, talentovaný pravý bek mal dostatok času i priestoru, naservíroval pred bránu Ardovi a turecká hviezda pohodlne zvýšila vedenie na 2:0.

Už sú zdá sa preč tie časy, kedy si hráči Atlética nevedeli dať rady s pozíciou jasného favorita, kedy pôsobili akoby vo veľkom kŕči. V Sant Andreu po vsietení druhého gólu spustili nohu z plynu, pohodlne kontrolovali priebeh hry a domácich nepúšťali absolútne k ničomu, pravdou však je, že im to Katalánci svojou hrou s prílišným rešpektom poriadne uľahčovali. V 25. minúte sa predviedol krásnou akciou Óliver, z ktorej ťažil vynikajúco hrajúci Manquillo, z bránkovej čiary našiel Raúla Garcíu, jeho strelu však domáci zadáci zblokovali. Tri minúty na to potiahol ďalší útok Koke, vyslal Adriána do čistej šance, v ktorej však Astúrijčan zlyhal. Do prestávky už hostia domácich ušetrili, akurát v samom závere polčasu pálil z diaľky Tiago tesne vedľa Moralesovej brány.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, štyri minúty po prestávke sa ocitol sám pred brankárom Javi Manquillo, včas bol však odstavený. Najkrajšia akcia zápasu prišla sedem minút na to, pätička Adriána, pätička Raúla Garcíu, rýchla otočka Ardu a hostia sa radovali tretíkrát. Až za rozhodnutého stavu domáci konečne ukázali pazúre, v 59. minúte prišla ich najväčšia šanca, po rohu na bližšiu tyč nasledovala hlavička do brvna, dorážku nožničkami vytesnil pripravený Aranzubía nad brvno, rovnako si skúsený gólman počínal aj po hlavičke z následného rohu a od časti domácich fanúšikov si vyslúžil nepublikovateľné pokriky. Hráči San Andreu sa konečne začali predvádzať v lepšom svetle, aktívnejšie a nebojácnejšie napádali rozohrávku Atlética, hostia však nepripustili už nič vážnejšie, naopak, sami ešte viackrát zahrozili.

Diego Simeone nepochopiteľne vyslal na trávnik hviezdnu dvojicu Villa – Diego Costa, druhý menovaný mal výbornú príležitosť v 72. minúte, kedy Manquillovu prihrávku tiesnený zakončil vedľa domácej brány. Šesť minút na to centroval Filipe, Costa hlavičkou v dobrej pozícii minul, tá istá postupnosť udalostí bola k videniu aj o ďalších šesť minút neskôr – Filipeho center hlavičkoval Diego Costa tentoraz len do Moralesovej náruče. Nakoniec sa štvrtý zásah podaril Davidovi Villovi, po narážačke s Costom sa krkolomne predral cez brániacich protihráčov i cez brankára a v sklze poslal loptu do prázdnej brány. V 89. minúte mohol zavŕšiť manitu opäť Diego Costa, jeho krížna strela však mierila centimetre vedľa, Atléti si tak do odvety vezú pohodlný štvorgólový náskok, čo dáva v zápase na Calderóne nádej pre poriadnu porciu minút pre náhradníkov. Počas týždňa čaká Colchoneros posledný zápas skupiny G Ligy majstrov proti Portu.