Atlético vstoupilo do letní přípravy vítězně a má první trofej

22/07/2013 14:31 // Sebyk // 388 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com
Atlético vybojovalo první trofej v nové sezoně.

Atlético má za sebou první test před nadcházející sezonou - a zvládlo jej na jedničku. V městečku Burgo de Osma, rodišti bývalého (ne)chvalně proslulého prezidenta klubu Jesúse Gila, porazili červenobílí v souboji o Trofeo Memorial Jesús Gil y Gil druholigovou Numancii poměrem 4:2, a kapitán Tiago tak mohl pozvednout nad hlavu první trofej v nové sezoně.

Do utkání nezasáhli hráči, kteří se k týmu připojili později, pročež mají individuální tréninkový plán: konkrétně se jedná o kvartet mládežnických reprezentantů Saúl, Manquillo, Óliver a Giménez, uruguayské duo Godín a Cebolla a rovněž hvězdnou posilu Davida Villu. Jinak měl Cholo k dispozici kompletní tým včetně nových akvizic Demichelise a Léa Baptistãa, kteří si tak odbyli svůj neoficiální debut v červenobílém. Své premiéry se dočkal také hned kvartet Canteranos, kteří se připravují s prvním týmem: stoper Nacho Monsalve, záložníci Samuel Villa s Luisem Millou a útočník Iván Alejo.

Vstup do zápasu mělo Atlético doslova bleskový: hned v sedmé minutě podcenila obrana Numancie, v níž nastoupil i bývalý kapitán rezervy Rojiblancos Paco Regalón, dlouhý výkop Courtoise, k míči se svým typickým způsobem prodrala Bestie jménem Diego Costa a pohodlně zakončila. O nějakých deset minut později bylo ještě veseleji - Mario vybojoval v hloubi pole míč a ukázkovou kolmicí vysunul Diega Costu, který opět vymíchal gólmana soupeře a přidal svůj druhý zásah v zápase. Tempo posléze trochu upadlo, parádním zásahem proti střele Natalia se však musel blýsknout Courtois, na druhé straně pak zadáci Numancie odklízeli Ardův pokus až z brankové čáry.

Do druhého poločasu obměnili oba trenéři kompletní jedenáctku - ta červenobílá vyběhla na hřiště značně omlazená, na druhé straně se objevil Pedro Martín, který v Numancii hostuje právě z Atlética, výrazněji se však v utkání neprosadil. I vstup do druhého dějství měli Colchoneros skvělý, když Dani Aquino z přímého kopu parádním způsobem vymetl pavoučky v levé šibenici branky. Hráči Numancie se však nenechali zahanbit a Aquina jen o deset minut později napodobil Palanca, který překonal Asenja, jenž o poločase vystřídal Courtoise.

Uběhlo však dalších deset minutek a Atlético si vzalo zpět své dvoubrankové vedení. Skvěle hrající Dani Aquino rozehrál tentokrát rohový kop, na který si naskočil Léo Baptistão, jenž se mohl radovat ze své premiérové branky v novém působišti. Na konečných 4:2 sice vzápětí upravil opět Palanca, když proměnil pokutový kop za ruku Insúy, Atléticu však již první vítězství v přípravě nic vzít nemohlo. Navýšit gólový příděl mohl naopak Raúl García, který v závěru utkání orazítkoval břevno.

Po solidním výkonu, přičemž potěšili zejména ve druhém poločase hrající mladíci, kteří se nezalekli své šance a odvedli dobrou práci, tak mohl Portugalec Tiago pozvednout nad hlavu masivní Trofeo Memorial Jesús Gil y Gil. Atlético teď čeká přesun do Jižní Ameriky, kde se představí na nově založeném turnaji Copa Euroamericana, v jehož rámci se postupně střetne s argentinskými Estudiantes de La Plata, peruánským Sporting de Cristal a uruguyským Nacionalem. Zpět do Španělska se Colchoneros vrátí začátkem srpna, kde je týden před startem ligy čeká poslední ostrý test v podobě přátelského utkání s Las Palmas.