Atlético na Villamaríne zvládlo úlohu favorita

23/03/2014 20:23 // Mindrot // 267 zobrazení // zdroj: madridatleticos.com
Atléti slávia po Gabiho góle.

V týchto dňoch sa síce všade možne pretriasa nadchádzajúce El Clásico, no pre fanúšikov Atlética bolo toto tradičné derby až približne do 19. hodiny absolútne pasé. To najdôležitejšie sa pre nich totiž dialo v nedeľné popoludnie v Seville, kde domáci Betis hostil Atlético s tým, že ak červenobieli potvrdia tabuľkové postavenie výsledkom, majú možnosť dostať sa na čelo tabuľky. Diego Simeone vyslal na trávnik najsilnejšiu zostavu, vedľa Costu vpredu operoval Raúl García, v strede poľa sa po dištanci vrátil Mario. Pre Thibauta Courtoisa to bol dvestý zápas ako profesionálny futbalista a dokázal ho osláviť čistým kontom.

Prvé dejstvo stretnutia však toho mnoho neponúklo, aspoň čo sa futbalu týka. Raúl García mal v úvodnej desaťminútovke dva strelecké pokusy, v oboch prípadoch po centroch zo strán, no nemal presne nastavené mieridlá. Po dvadsiatich minútach predviedol svoje umenie Arda, keď sa pohral v domácej šestnástke s tromi protihráčmi, viac ako roh vyťažiť nedokázal. Po ňom sa lopta dostala k Diegovi Costovi, ktorý volejom zblízka rozvlnil sieť, arbitri však - a najskôr nesprávne - tento zásah neuznali pre údajný ofsajd. Atléti síce boli lepší, ale nedokázali si vytvoriť žiadnu čistú gólovú príležitosť.

Kapitán Verdiblancos Amaya sa musel z trávnika porúčať veľmi skoro kvôli zraneniu, na trávniku sa nechal nahradiť Nonom, čo viedlo aspoň ku chvíľkovému zlepšeniu zo strany domácich, avšak bez výraznejšieho efektu smerom k Courtoisovej bráne. Na trávniku sa už do konca polčasu nestalo nič, čo by malo možnosť zmeniť skóre na jednej či druhej strane, zato tvrdých súbojov a drobných faulov nestíhali prítomní diváci ani počítať. Najmä domáci obranca Paulão sa činil, po jednom šprintérskom súboji s Costom skončil v plnej rýchlosti na reklamnom paneli a forvardovi hostí to následne oplatil dvomi po sebe idúcimi hrubými zákrokmi, rozhodca Estrada Fernández bol k nevôli hostí zrejme lenivý trestať.

Prvé minúty po prestávke to vyzeralo, akoby sa Atléti zabudli v hráčmi Sevilly čerstvo zdemolovaných šatniach. Juankar dostal od Molinu skvelú prihrávku za spiacu červenobielu obranu a krížnou strelou prekonal Courtoisa, loptu však zastavila pravá tyč Belgičanovej brány. Následné minúty síce ešte Verdiblancos hýrili aktivitou a do šestnásky hostí letela jedna lopta za druhou, no Colchoneros sa už dokázali skonsolidovať. A po Braianovej ruke a následne druhej žltej karte už hru ovládli úplne. Po vylúčení domáceho forvarda potrebovali len dve minúty na otvorenie skóre - Gabi sa 30 metrov od brány dostal k lopte, nikým neatakovaný vypálil tvrdú ranu - a lopta na radosť červenobielych zapadla presne k tyči Adánovej brány!

Cholovi zverenci už mali to, čo potrebovali, no nijako nepoľavili zo svojho úsilia. Domáci im to nedisciplinovanou a dezorganizovanou hrou v defenzíve uľahčovali. To už bol na trávniku Diego Ribas, Figuerasov odkop práve on vrátil do vápna, kde Koke hlavou fantasticky našiel Diega Costu v čistej šanci. Kanoniera červenobielych sa nebolo treba dvakrát pýtať a vedenie svojho tímu zvýšil na 2:0. Od tohto momentu hra stratila všetku intenzitu, domáci v desiatich aj vplyvom striedajúceho Cedricka síce mali loptu častejšie vo svojej moci, obrana Colchoneros však nepripustila už ani len náznak vzruchu pred Courtoisom. Po tomto víťazstve má Atlético na konte 70 bodov, dotiahlo sa na vedúci Real, ktorý večer čaká ostro sledovaný súboj s Barcelonou.