Atlético v Seville remizovalo 1:1 a Liga mistrů se začíná vzdalovat

04/03/2012 00:16 // Sebyk & Andres // 747 zobrazení

Vypadá to, že "Cholo efekt" pomalu odeznívá - Atlético nedokázalo zvítězit ani v pátém ligovém utkání v řadě a vytyčený cíl Liga mistrů se začíná povážlivě vzdalovat. V Seville sice Rojiblancos zažili start snů, brzy se dostali do vedení a v první půli v klidu kontrolovali hru, ve druhém dějství však podali mizerný výkon, nechali soupeře vyrovnat a nakonec se strachovali i o bod za remízu 1:1. Madriďanům hlavně zoufale chyběli absentující hráči - obrana nebyla bez Diega Godína tak pevná, Adrián roli osamoceného hrotu nezvládl a v záloze chyběly nápady Ardy a Diega.

Úvodní jedenáctka trenéra Simeoneho nepřichystala žádná velká překvapení - vykartovaného Godína nahradil ve středu obrany Domínguez, který navlékl kapitánskou pásku, záloha bez Ardy a Diega nastoupila v silném čtyřbloku Mario-Gabi-Tiago-Koke, osamoceného Adriána doplnil v útoku Toto Salvio. V základní sestavě Sevilly se objevil bývalý hráč Rojiblancos José Antonio Reyes, který spolu s reprezentantem Navasem představoval pro obranu Atlética zdaleka největší nebezpečí. I Los Nervionenses však postrádali svou největší hvězdu - zraněného Álvara Negreda.

Vstup do utkání mělo Atlético doslova excelentní - hned z první šance červenobílých se v 9. minutě prosadil Toto Salvio, který si naskočil na skvělý Gabiho centr a hlavou zamířil přesně k tyči Palopovy branky. Agilní Argentinec se dnes chtěl za každou cenu předvést a ukázat kouči Simeonemu, že si zaslouží místo v základní sestavě - zakrátko také málem přidal svůj druhý gól, brankář domácích si však s jeho volejem tentokrát poradil. Ještě během první půle Toto prověřil gólmana Sevilly dalšími dvěma pokusy a pro branku soupeře byl jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem v červenobílých barvách. V záloze mezitím dobře pracoval čtyřblok Mario-Gabi-Tiago-Koke, který soupeři nedával ve středu pole žádný prostor.

První polovinu zápasu Atlético dominovalo, nedovolilo Seville vytvořit si byť jedinou solidní šanci a do kabin odcházelo se zaslouženým vedením na kontě. Výkon ve druhé půli byl však oproti té první jako noc a den. Madriďané najednou začali tahat za kratší konec a aktivní Sevilla je brzy potrestala - po ukázkovém brejku a skvělé práci Jesúse Navase se v 53. minutě prosadil Babá Diawara. Pro mladého Senegalce to byl první gól za Andalusany od lednového příchodu. Hlavně sevillský odchovanec Navas ve druhém dějství pořádně větral obranu Colchoneros a po jeho dalším centru se málem svému bývalému týmu pomstil José Antonio Reyes, Courtois však předvedl skvělý zákrok.

Úroveň výkonu Atlética po celý druhý poločas postupně klesala a během posledních dvaceti minut působili hráči v červenobílých barvách notně unaveným dojmem. Adrián se sám na hrotu čím dál tím více trápil, vytrácející se záloha nebyla schopná zásobovat hráče vepředu přesnými přihrávkami a po hloupých nepřesnostech naopak zbytečně ztrácela míče, obrana až příliš často působila rozhozeným dojmem a musela si vypomáhat neustálými fauly. Trenér Simeone se navíc nepochopitelně příliš neměl k tomu oživit hru čerstvými silami z lavičky. Atlético nakonec málem dokonce odcházelo ze zápasu poraženo, branku Manu del Morala z 89. minuty však rozhodčí správně neuznali pro ofsajd.

Čtvrtá remíza z posledních pěti ligových zápasů tak znamená, že sen o Lize mistrů se pomalu začíná rozplývat a kouč Simeone by se měl co nejdříve pokusit vrátit své ovečky na vítěznou vlnu, jinak by se mohly začít vzdalovat i příčky zajišťující Evropskou ligu. Příležitost k tomu bude mít po čtvrtečním evropském intermezzu, kdy Atlético doma přivítá turecký Beşiktaş, již příští víkend, během něhož se Atlético na stadionu Vicente Calderóna utká s nováčkem z Granady. Andaluský tým pod vedením legendárního brankáře Colchoneros Abela Resina značně pookřál a nebude snadný soustem. Atlético se navíc bude muset obejít bez levého beka Filipeho, který si v dnešním zápase připsal svou pátou žlutou kartu v tomto ročníku Primery.