Atlético bez najväčších hviezd v príprave podľahlo Celte Vigo

26/07/2012 08:50 // AtletiSK // 445 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com, marca.com

V druhom priateľskom zápase pred nadchádzajúcou sezónou si hráči Atlética Madrid odskočili na severozápad Španielska do mesta Vigo, aby si zmerali sily s miestnym nováčikom Primera División Celtou Vigo. Stretnutie o Pohár mesta na štadióne Balaídos skončilo víťazstvom domácich 1-0, keď o všetkom rozhodla hlavička domáceho Maria Bermeja v 77.minúte. Zápas bol previerkou dvoch tímov, ktoré sa v súťažných zápasoch stretnú minimálne dvakrát.

Atlético však do Galície nepriviezlo svoje hlavné osobnosti. Najväčšou novinkou bola absencia Radamela Falcaa, Emreho, Ardu Turana či Diega Costu, všetci zostali v Madride kvôli rôznym menším zdravotným komplikáciám. Do Viga necestoval ani európsky šampión Juanfran, ktorý sa do tréningov zapojil len nedávno. Tréner Simeone potom nechal doma aj gólmana Joela a obrancu Pulida.

Po nemastnej-neslanej výhre nad maličkým štvrtoligovým mužstvom zo Segovie bola Celta nepochybne silnejším súperom. Simeone dal v základe priestor aj mladej vychádzajúcej hviezde Óliverovi. Ten mužstvo dirigoval solídnym spôsobom od začiatku a Atléticu rozhodne šance nechýbali. Po väčšinu zápasov bolo o niečo lepším mužstvom, hoci Celta príliš nezaostávala, a najmä v úvode zápasu nedovolila hosťom dostať sa do rytmu. Hlavne Tiago v strede zálohy nemal vôbec svoj deň. Najväčšiu šancu prvého polčasu zahodil útočník Los Colchoneros Borja, a obe mužštvá tak odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

V druhom dejstve prebralo Atlético kontrolu stretnutia do svojich rúk. Simeone zmenil rozostavenie a Salvia posunul do útoku, do zálohy pod hrot nasadil Raúla Garcíu. Výrazne sa zlepšila hra "Cebollu" Rodrígueza. Ten vypracoval ďalšie dve šance pre Salvia a práve Garcíu, ktorého hlavička ale letela nad bránu. Druhé zakončenie navrátilca v červeno-bielych farbách bolo ešte nebezpečnejšie, gólman Celty Sergio musel proti jeho nebezpečnej hlavičke vytiahnuť skvelý zákrok.

Práve v najlepších minútach Atlética prišiel úder domácich. Center z ľavej strany poslal Bellvís na Bermeja, ktorý sa odpútal od Mirandu a loptu poslal hlavou do siete, hoci tá sa odrazila od brankára Asenja. Otrasené Atlético sa k tlaku potom dostalo až v nastavenom čase, ale prehru už odvrátiť nedokázalo. Dojmy z výkonu mužstva boli aj napriek porážke lepšie ako v prvom prípravnom zápase, navyše treba opäť zdôrazniť absenciu najväčších hviezd. Potešil mladý Óliver Torres, ktorý opäť ukázal náznaky veľkého talentu.

Najbližšie v sobotu 28.7. o 21:00 nastúpi Atlético po dlhých rokoch na priateľský zápas priamo na štadióne Vicente Calderóna, súperom bude Club Alianza Lima z Peru.

Zostava Atlética: Courtois (46. Asenjo) - Sílvio (79. Pedro), Miranda, Godín (64. Cata Díaz), Filipe - Mario, Tiago, Óliver (79. Kader), Salvio, Cebolla Rodríguez (64. Saúl) - Borja (46. R.García)