Atlético v mestskom derby nadelilo Rayu manitu!

25/08/2013 22:08 // Mindrot // 416 zobrazení
Arda korunuval svoj skvelý výkon gólom.

Úvod sezóny si nemohli Colchoneros predstaviť lepšie, po prvých dvoch kolách majú plný bodový zisk, v prvom domácom ligovom stretnutí sezóny hostili Simeoneho zverenci susedov z Vallecas a nijako tento skromný, no nebezpečný madridský tím nešetrili. Rayito hlavne v prvom polčase pôsobilo neškodným dojmom a domov si vezie nepopulárnu manitu, keď sa dvakrát presadil Raúl García a po jednom presnom zásahu pridali Diego Costa, Arda a Tiago. Na otvorenie streleckého účtu Davida Villu v La Lige si budeme musieť ešte počkať, El Guaje nepremenil niekoľko výborných príležitostí.

Domáci sa do súpera zahryzli a od prvých sekúnd mimoriadne aktívne napádali rozohrávku Raya, k výraznejšiemu ohrozeniu Cobeñovej brány však chýbala potrebná presnosť. Paradoxne to boli hostia, kto vyslal prvú strelu na bránu, v 5. minúte to skúšal aktívny Larrivey, jeho pokus však mieril nad. Bola to však len osamotená lastovička, hlavne prvý polčas na Calderóne by hráči Raya najradšej čo najskôr vypustili z hláv. Prvý vzruch pred bránou hostí nastal v 14. minúte, Diego Costa sa úspešne na pravej strane zbavil svojho strážcu Gálveza, nacentroval na protiľahlý kraj šestnástky, kde sa zjavil Arda, jeho prudkú hlavičku však zblokoval obetavým zákrokom Tito. O tri minúty neskôr však už bola obrana Raya pokorená, Gabiho roh doletel na nestráženého Raúla Garcíu, ktorý pohodlne hlavičkou z 11 metrov namieril presne k pravej tyči Cobeñovej brány a poslal Atlétov do vedenia.

Od otváracieho gólu zápasu ubehli sotva štyri minúty a Colchoneros sa radovali druhýkrát. Obrana hostí opäť úplne zaspala a nechala prejsť Ardu z ľavej strany až k rohu malého vápna, Turek prestrčil loptu na opačnú stranu a Diego Costa nemohol mať žiadny problém s doťuknutím lopty do prázdnej brány. Jedinú vážnejšiu príležitosť si Rayo vytvorilo dve minúty na to, Larribeyova hlavička po rohu sa však medzi tri žrde nevmestila. Domáci pokračovali v neúnavnom pressingu, čo hosťom robilo obrovské problémy. Tie mal určite aj Gálvez na svojej ľavej strane, pretože práve tam operoval Diego Costa a Beštia hosťujúcemu bekovi spôsobovala doslova nočné mory. V 32. minúte sa k slovu konečne dostal aj David Villa, ktorý prevzal dlhý pas z hĺbky obrany, prešiel až k bráne, tam ho však odstavila dvojica hosťujúcich zadákov. Ten istý hráč o tri minúty neskôr však mal prsty v treťom góle, s Costom a Ardom predviedli prekrásnu akciu na jeden dotyk, z čoho posledne menovaný profitoval, dostal sa až pred Cobeña, chladnokrvne hosťujúceho brankára obišiel a navýšil už na 3:0. Do prestávky stihol ešte Diego Costa spáliť jednu superšancu, do šatní sa tak šlo za trojgólového vedenia domácich.

Hneď po polčasovej prestávke si loptu vzal pri chuti hrajúci Arda, z vlastnej polovice prešiel stredom cez celé ihrisko až pred bránu, zakončiť mu však obrancovia Raya znemožnili. V 50. minúte videl Calderón ďalšiu podarenú akciu, Filipe si krásne narazil s Villom a dostal tak dostatok priestoru, prihral do druhej vlny nabiehajúcemu Gabimu, jeho strela však postrádala dostatočnú presnosť i razanciu. Dve minúty na to zažil Cobeño horúce chvíle, keď pri vybehnutí po lopte zluftoval, Diego Costa však nestihol jeho minelu potrestať. Po následnom rohu sa však už skóre menilo, Miranda ani Godín v zmätku vo veľkom vápne neuspeli, Arda však loptu do ohňa vrátil do tretice a Tiago hlavou navýšil na 4:0. Domáci po štvrtom záseku zložili nohu z plynu, hrali už len to, čo potrebovali a Rayito držali na dištanc od Courtoisovej brány, mladý Belgičan prežil veľmi pokojný večer. A hoci za to môže aj skvelá defenzívna činnosť domácich, hostia smerom dopredu pôsobili úplne bezradne a nič, čo by prekvapilo defenzívu Atlétov, nedokázali vyprodukovať.

Po prestriedaní sa na trávnik dostali Koke, Léo a premiérovo aj Adrián, ten v 78. minúte potiahol jednu z domácich kontier po pravej strane, ideálne naservíroval na druhú stranu Villovi, ktorý však v 100% pozícii trafil len brvno. Identická akcia sa zrodila aj o tri minúty, v roli nahrávača sa ocitol Raúl García, ani tentokrát to so zakončením El Guajeho nedopadlo slávne. Vôbec prvú strelu medzi tri žrde vyslali hostia v 85. minúte, Saúlov pokus Courtoisa poriadne natiahol. A tak v poslednej minúte prišiel čas na ranu z milosti, Filipe predviedol podarenú individuálnu akciu, loptu prenechal Kokemu, mladý canterano posunul pred bránu a Raúl García druhým gólom v zápase skompletizoval manitu. Po dvoch kolách tak má Atlético plný bodový zisk a impozantné skóre 8:1, pred sebou však hráči majú mimoriadne náročný týždeň – v stredu odveta Supercopy v Barcelone a v nedeľu mimoriadne náročný duel na Anoete proti domácemu Realu Sociedad.