Atlético v Barcelone bez gólov, Supercopu získali Katalánci

30/08/2013 16:04 // Mindrot // 342 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Arda na Nou Camp bojoval zo všetkých síl.

Atlético úvod sezóny neozdobí španielskym Superpohárom, o čom rozhodol mimoriadne hektický zápas na barcelonskom Nou Camp. A hoci Simeoneho tím neprehral ani v jednom zápase, dve remízy boli pre Blaugranas k zisku trofeje postačujúce, keďže po nerozhodnom výsledku 1:1 na Calderóne sa v katalánskej metropole obaja súperi rozišli bez gólov, Neymarov vyrovnávajúci gól v prvom dueli sa tak ukázal ako rozhodujúci. No hoci sa sieť na Nou Camp nerozvlnila ani raz, o vzrušujúce i kontroverzné momenty rozhodne nebola núdza.

Úvodné minúty patrili domácim, ktorí v prvých minútach takmer rozhodli o osude zápasu, najprv však Filipe hasil požiar pred Messim, aby o čosi neskôr v šestnástke hostí po centri z ľavej strany neuspel ani Alexis. Atléti sa však zorientovali a úspešne začali praktizovať svoj Plán D. Úspešne napádali domácu rozohrávku, najväčšia zbraň domácich Messi nedostal vďaka Filipemu a Ardovi ani milimeter priestoru a brazílska star Neymar si svoj výkon v tomto zápase rozhodne nezapíše za klobúk. Do 35. minúty tak diváci nevideli ani jednu strelu na bránu.

Túto štatistiku zmenil Koke, ktorý zakončoval bleskurýchlu kontru hostí, po osi Villa – Diego Costa a Gabi sa odchovanec Atlética dostal do výbornej pozície, jeho strela však nebola dostatočne prudká ani presná. Najväčšiu šancu zápasu však mal jednoznačne Arda krátko pred prestávkou. Po prenádhernej sérii krátkych prihrávok práve v štýle Barcelony sa Turek ocitol vnútri veľkého vápna, brániaceho Piquého odsúdil do úlohy ležiaceho štatistu a tvrdo vypálil do horného rohu. Proti však bol Víctor Valdes, ktorý vytiahol fantastický zákrok. Do prestávky sa v úlohe hlavičkujúcich ešte ocitli Diego Costa na jednej a Alexis na druhej strane, ani jeden však netrafil bránu.

Najlepšie chvíle z pohľadu hostí prišli po prestávke – Simeoneho zverenci dominovali a prvých 15 minút druhej polovice boli na trávniku jedinými pánmi. No aby korunovali svoju snahu gólom, bolo treba prekonať Valdesa v domácej bráne – najbližšie tomu bol David Villa, jeho strelu do protipohybu domáci gólman ďalším skvelým zákrokom zneškodnil. Po hodine hry už hosťom došlo palivo a opraty opäť prevzala Barcelona, šance Neymara ani Messiho však v Courtoisovej sieti neskončili. Nádej pre Colchoneros však stále žila, ale len do 80. minúty – Filipe, ktorý inak odohral veľký zápas, sa dostal do prudkej potýčky s Dani Alvesom a po lakti ľavého beka arbiter Borbalán nemilosrdne vytasil červenú kartu.

Hlavný rozhodca zápas jednoznačne nezvládol, po tom, ako nechal hru zbytočne vyhrotiť, po Filipeho vylúčení ešte obdržali žlté varovanie aj Gabi a Juanfran, z lavičky prudko reagujúci Arda videl kartičku červenej farby. Borbalán sa taktiež nerozpakoval posúdiť súboj Mirandu so striedajúcim Pedrom v šestnástke hostí ako penaltový, pokutový kop však Messi napálil do brvna. Zápas sa tak skončil bez jediného gólu, čo znamená, že zo Supercopy sa môžu radovať zverenci Tatu Martina. Atléti však nemusia smútiť – s gigantom, akým je FC Barcelona dokázali držať krok a splniť jeden z najťažších úkolov – nedostať na Nou Camp gól, čo sa zo španielskych tímov v celej minulej sezóne nikomu nepodarilo.