Atlético Madrid CZ/SK

Atlético staví tým pro budoucnost

08/10/2011 22:24 // Sebyk // 429 zobrazení // zdroj: mundodeportivo.com

Klub Atlético Madrid toto léto rozjel zcela nový sportovní projekt – dorazili nové hvězdy jako Falcao, Arda a Diego, vedení také změnilo svůj přístup k odchovancům, kterým se rozhodlo věnovat více prostoru v prvním týmu (Koke, Pulido, Joel, Domínguez, návraty Gabiho a Maria). Zároveň se sportovnímu řediteli Caminerovi podařilo dát dohromady velmi mladý kádr doplněný několika zkušenými borci (po Espanyolu druhý nejnižší věkový průměr v Primeře), a postavit tak doslova tým pro budoucnost. To samé platí i o smlouvách hráčů – většinu z nich si Atlético zavázalo na delší časový úsek…

Hned tři hráči Los Colchoneros mají kontrakt až do roku 2016 – elitní střelec Radamel Falcao, domnělý budoucí tahoun středu zálohy Koke a nová posila na pravou stranu obrany Sílvio. O rok dříve končí smlouva sedmi jiným hráčům – Godínovi, Adriánovi, Filipemu, Gabimu, Ardovi, Salviovi a Juanfranovi. Do roku 2014 je pak vázán kvintet Reyes, Miranda, Pulido, Joel a Diego Costa. Drtivou většinu hráčů tak mají červenobílí pojištěnou alespoň na další tři sezony. Výjimkou jsou brankář Asenjo, vůdce obrany Domínguez a záložníci Mario s Assunçãem, kteří by měli v Atléticu vydržet minimálně do konce příští sezony. Jenom dvojice hráčů by mohla červenobílé barvy opustit již po skončení tohoto ročníku a to kapitání Antonio López a Luis Perea.

Menšími výjimkami v tomto “týmu pro budoucnost” jsou dva stabilní členi základní sestavy – brankář Thibaut Courtois a playmaker Diego Ribas -, kteří jsou v Madridu pouze na ročním hostování z Chelsea, respektive Wolfsburgu. První jmenovaný se však nechal slyšet, že by si své působení v Madridu rád prodloužil (a při pohledu na formu Petra Čecha mezi třemi tyčemi londýnského velkoklubu mu asi ani nezbyde nic jiného), ve Španělsku by jistě rád zůstal i Diego, který by se snad upsal i ďáblu, jen aby se dostal od “tyrana” Magatha. Navíc se proslýchá, že Rojiblancos mají opci na Brazilcův trvalý přestup.

Nesmíme však zapomenout ani na šestici hráčů, které Atlético poslalo tuto sezonu na hostování. Raúl García toto léto prodloužil až do roku 2015, klub se ho však zřejmě bude snažit zbavit, což by se mu po zvýšení úrovně jeho výkonnosti po návratu do Osasuny mohlo i podařit. Do roku 2014 má smlouvu vadnoucí talent Fran Mérida – tedy dost času zpátky nakopnout svou kariéru. Duo Rubén Pérez a Leandro Cabrera je v Atléticu vázáno do konce příští sezony, je však otázka, kolik prostoru v ní eventuálně dostanou. Letní posila Rúben Micael má smlouvu až do roku 2016.

Jak se vám zamlouvá nový sportovní projekt Atlética Madrid?

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.