Atlético si poľahky poradilo s Alianzou Lima

29/07/2012 12:04 // AtletiSK // 617 zobrazení // zdroj: as.com, marca.com

V treťom prípravnom stretnutí pred nadchádzajúcou sezónou sa futbalisti Atlética Madrid predstavili prvýkrát pred vlastnými fanúšikmi na štadióne Vicente Calderóna, pričom svojmu peruánskemu súperovi, mužstvu Alianza Lima, nedali šancu a poľahky zvíťazili 3:0. Jednalo sa o prvý zápas Los Colchoneros na domovskom stánku od zisku titulu v Europa League. Stretnutie zároveň slúžilo ako prezentácia mužstva fanúšikom a bolo po dlhých rokoch prvým priateľským zápasom odohratým na našom štadióne. V posledných rokoch sme boli totiž zvyknutí na Atlético cez leto skôr v predkolách európskych pohárov.

Ešte pred úvodným výkopom diváci, ktorých sa zišlo okolo 10 000, ocenili štyroch európskych šampiónov hrajúcich v červeno-bielych farbách, a to konkrétne Juanfrana a trojicu mladíkov do 19 rokov, Ólivera, Saúla a Manquilla. Hneď od začiatku zápasu sa jasnej réžie ujali domáci, presne tak ako sa očakávalo totiž rekordný šampión Peru nekládol príliš veľký odpor. Simeone opäť vyskúšal R.Garcíu na hrote útoku, v strede zálohy dal šancu úspešnej dvojici z finále Europa League Gabi-Mario a Ardovi Turanovi nechal na ihrisku úplnú voľnosť. Na Ľavej strane bola veľmi aktívna dvojica "Cebolla" Rodríguez a Filipe Luis, ktorý bol azda najlepším hráčom stretnutia.

Prvé nebezepčentsvo prišlo zo strany R.Garcíu, ktorého gól nožničkami ale rozhodca Sánchez-Seco Otero neuznal pre ofsajd. V 17. minúte sa ale Calderón dočkal, Arda Turan zakončil presný center Filipeho z ľavej strany. V prvom polčase sa domácim gól pridať nepodarilo, a tak sa išlo do kabín za stavu 1:0. V druhom dejstve bola dominancia Atlética ešte väčšia a logicky dal "Cholo" Simeone priestor vuacerým hráčom Cantery. Hru opätovne diktoval mladý génius Óliver Torres. V 72. minúte zakončil poľahky útočník Borja vtipnú kombináciu po osi Filipe-Arda. Definitívna gólová bodka prišla v 88. minúte po spolupráci Óliver-Kader-Pedro, ktorý takmer do prázdnej bránky upravil na 3:0 po skvelej rýchlej a kolmej akcií.

Debut na Calderóne si odkrútila trojica nových posíl Cata Díaz-Emre-Cebolla. Mladí hráči pokračovali v skvelých výkonoch a opäť potvrdili, že s nimi treba do budúcnosti rátať, hoci tento fakt si bude musieť uvedomiť najmä vedenie klubu. Súper z Limy sa príliš nepredviedol, a tak Simeone využil zápas skôr na zohrávanie jednotlivých blokov v zostave. Treba dodať, že Atlético nastúpilo bez Falcaa, a tak stále zďaleka nevyložilo na stôl všetky karty. Pre údajnú horúčku nehral ani Salvio, aj keď sa zdá, že za tým bude jeho plánovaný odchod.

Atlético Madrid: S. Asenjo; Silvio, Miranda, Godín (74. Pulido), Filipe Luis; M. Suárez (45. Óliver), Gabi (69. Borja), Emre (64. Kader), Arda, Cebolla Rodríguez (45. Saúl); y Raúl García (80. Pedro)

Alianza Lima: Salomon Libman (45. J. Rivera); Diego Donayre, R. Aparicio, Carlos Ascues (87. Sergio Peña), Jesús Rabadal; Juan Jayo (80. H. Benincasa), Junior Viza (90. E. Goyzueta), Jorge Bazán, Donny Neyra; M. Rodríguez (83. S. Lozano) y Junior Ponce (69. Carlos Beltrán)