Atlético Madrid CZ/SK

Atlético se v Evropské lize utká s Udinese, Rennes a Sionem

26/08/2011 15:28 // Andres // 384 zobrazení

Atlético dnes poznalo své soupeře v základní skupině Evropské ligy, do které se probojovalo po včerejším vítězství proti Vitórii. Ve skupině I se střetne s Udinese CalcioStade Rennais a FC Sion.

K losu se už stihl vyjádřit trenér Gregorio Manzano. Skupina je podle jeho slov „komplikovaná, ale věří svému týmu.“ Klub má totiž rozhodně vyšší cíle, než skončit v základní skupině, jako se to bohužel stalo minulý rok, kdy navíc obhajoval titul. „Důležité je dostat se skrz skupinovou fázi, abychom nakonec mohli dokázat něco většího,“ řekl Manzano.

Italský klub z města Udine, který byl Atléticu přiřazen z výkonnostního koše 2, se do Evropské ligy dostal po vypadnutí v play-off části Ligy Mistrů. Loni čtvrtý klub Serie A zde narazil na londýnský Arsenal. Po napínavém a vyrovnaném boji však zkušenějšímu sokovi přece jen podlehl a musel se spokojit “jen” s účastí v Evropské lize. Trenér Los Colchoneros má z Italů náležitý respekt: „Je to silný a kompaktní tým se dvěma velmi efektivními útočníky, které v Di Natalemu a Barretovi má. Bude to největší rival v boji o postup,“ hodnotí italské mužstvo Manzano.

Z košů 3 a 4 losovala protivníky coby nejlepší střelec loňského ročníku Evropské ligy nová posila Atlética Radamel Falcao. Ten nejprve přisoudil Atléticu francouzské Stade Rennais, které bez problémů postoupilo po výhrách 2-1 venku a 4:0 doma proti FK Crvena Zvezda. Ani tento tým nesmí hráči Atlética podcenit. „Je to mladý a dynamický tým, který odehrál ve Francii velmi dobrou sezónu,“ říká Manzano o týmu, který loni skončil v Ligue 1 na šestém místě.

Poslední tým, který Falcao Atléticu přisoudil, je FC Sion. Švýcarský tým ve vyřazovacích bojích překvapivě postoupil přes Celtic Glasgow, tato senzace však nemusí mít dlouhého trvání. Podle zástupců Celticu nedodržel švýcarský klub roční zákaz nakupování posil, který mu udělila FIFA. Tento trest za předchozí prohřešky v přestupové politice vstoupil v platnost letos v lednu. Jasný přestupek v tom vidí i předseda UEFA Michel Platini: “Podepsali nové hráče a pak je postavili, to je jasné porušení našeho zákazu.” Celá situace musí být vyřešena do 15. září, kdy soutěž začíná a je dost možné, že Celtic v Evropské lize FC Sion nahradí. Atlético by se pak ocitlo ve skupině smrti.

To však zatím neřeší Manzano, který se vyjádřil pouze ke Švýcarům: „Na první pohled je to jasný outsider, ale předem nesmíme z postupových bojů odepsat žádný tým. V Evropských soutěžích není lehkého soupeře,“ zhodnotil Manzano posledního soka.

Kalendář utkání

  • 15. září 21:05 Atlético Madrid – FC Sion
  • 29. září 19:00 Stade Rennais FC – Atlético Madrid
  • 20. října 19:00 Udinese Calcio – Atlético Madrid
  • 3. listopadu 21:05 Atlético Madrid – Udinese Calcio
  • 30. listopadu 19:00 FC Sion – Atlético Madrid
  • 15. prosince 21:05 Atlético Madrid – Stade Rennais FC
Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.