Atlético Madrid CZ/SK

Šok: Atlético prý za Falcaa dluží skoro 30 milionů a nevlastní Rúbena Micaela

01/06/2012 18:35 // Sebyk // 1 172 zobrazení // zdroj: as.com

Portugalský tisk dnes přišel se šokující zprávou – Atlético údajně dluží Portu na Falcaově přestupu skoro 30 milionů euro, navíc mu nepatří vlastnická práva na Rúbena Micaela. Za vším stojí pikle koho jiného než šéfa Atlética Miguela Ángela Gil Marína a jeho přítele a fotbalového agenta Jorge Mendese. Právě portugalský super-agent byl minulý rok prostředníkem při jednom z největších a nejpřekvapivějších letních transferů, když zadlužené Atlético vyskládalo Portu na stůl 45 milionů euro za superhvězdu Draků Radamela Falcaa a portugalského reprezentanta Rúbena Micaela.

Podmínky a detaily celé transakce však dodnes zůstávají zahaleny tajemstvím. Náhled do zákulisních machinací však v uplynulých dnech umožnil pohled do účetnictví FC Porto z daného období. Podle něj Atlético Portugalcům na Falcaově transferu stále dluží neskutečných 28.6 milionu euro! Z této částky je bezodkladně splatných 12.6 milionu – tyto peníze budou muset Rojiblancos uhradit ještě toto léto. Zbytek – tedy 16 milionů – je součástí dlouhodobého splátkového kalendáře, který se podle všeho táhne do konce příštího letního přestupového období. Kde zadlužené Atlético zmíněné finance najde, zůstává velmi zajímavou otázkou.

Další zajímavou okolností ohledně zmíněného přestupu jsou vlastnická práva kolem jeho druhé součásti – tedy Rúbena Micaela. Atlético za služby portugalského reprezentanta podle dostupných informací vysypalo ze své kasičky 5 milionů euro, klubu FC Porto však na účet nedorazil ani cent. Důvodem je totiž zjevně fakt, že samotný Rúben Micael Drakům vůbec nikdy nepatřil. Veškerá hráčská práva portugalského středopolaře totiž nenáleží nikomu jinému než investičnímu fondu Jorge Mendese. Zmíněných pět milionů šlo tak vlastně přímo do kapsy portugalského super-agenta, respektive na účet jeho společnosti. Zřejmě jako dýško za vyřešení Falcaova transferu.

Byl to také kontroverzní portugalský agent, který Micaela odeslal na hostování do Zaragozy, s jejímž prezidentem Iglesiasem má Mendes nadstandardní vztahy. Stačí jen vzpomenout na transfer brankáře Roberta Jimenéze, za kterého Benfica obdržela 8.5 milionu, samotná Zaragoza však zaplatila jen pár set tisíc. Zbytek šel z konta zmíněného investičního fondu. Závěrem snad jen nutno zmínit, že světová federace FIFA již dříve Atlético varovala, že za pokoutné obchody s Jorge Mendesem  mu může udělit pořádné penále a pozastavit přestupy. Vypadá to však, že vedení Atlética v čele s mafiánem Gil Marínem je nepoučitelné…

Komentáře (10)
  1. No jestli je to vážně pravda, tak už rozumim profilaci přestupový politice letošní sezony..

  2. tak ze takovou palku jako 40 mega budou splacet postupne je snad jasny, ne? v tom bych nejaky skandalni odhaleni nevidel O:-)

  3. a kde su peniaze za de geu a aguera??

    • penize z de gey sly podle vseho z vetsiny na splaceni dluhu na platech kunovi, forlanovi, reyesovi a spol. kun sel as taky prevazne na dluhy a kdovikam, mozna na nejaky novy gilovo faro. nezapominej, ze jsme koupili taky ardu, privedli diega a kazdorocne musime financaku odvadet prachy za ty uniky na danich. vzdyt jsme v minusu cca 200 mega. co od naseho hospodareni cekat…


Komentáře

No trackbacks yet.