Atlético bez problémov zvládlo zápas s Espanyolom

20/10/2014 11:31 // Mindrot // 284 zobrazení // zdroj: atleticofans.com
Nožničky Raúla Garcíu sa neujali.

Po sérii štyroch zápasov s výsledkom 1:0 sa medzi Atléticom a Espanyolom konečne zrodil iný výsledok. Colchoneros si počas nedeľného obedu poradili s vždy nepríjemnými Pericos a do tabuľky si pripisujú tri body po výhre 2:0. O góly sa postarali netradiční strelci, pred prestávkou sa presadil Tiago, v druhom polčase Mario Suárez, ktorý na trávniku nahradil práve portugalského veterána. Atléti sa dotiahli na Valenciu, ktorú na Riazore sfúklo domáce Deportivo, a naďalej držia krok s poprednými celkami ligy.

Cholo Simeone vykonal oproti stretnutiu vo Valencii tri zmeny, na pravý kraj obrany sa vrátil Juanfran, Siqueiru na opačnej strane nahradil Ansaldi a Mirandovo miesto zastával Josema Giménez, srdce obrany tak obstarávala uruguajská reprezentačná stopérska dvojica. Zápas začali domáci aktívne a hneď po dvoch minútach ochodze Calderónu zahučali, to keď sa Kokeho roh cez Tiaga dostal k voľnému Ardovi, jeho strelu z tesnej blízkosti vynikajúco zneškodnil Kiko Casilla, v súčasnosti tretia voľba Del Bosqueho do brány španielskej reprezentácie.

Hostia odpovedali v 13. minúte obrovskou šancou, ako sa neskôr ukázalo, aj jedinou v zápase. Kapitán Sergio García potiahol akciu po ľavej strane, Giméneza sa zbavil až príliš ľahko, center pred bránu našiel Lucasa Vázqueza, ktorého pre zmenu neustrážil Ansaldi, aj Moyà však vytiahol perfektný zákrok. Jeho spoluhráči vpredu následne vzali vec do vlastných rúk a po zvyšok prvého dejstva hýrili aktivitou, narážali však na vlastnú žalostnú efektivitu. Najprv to skúšal Koke, jeho strelu z 25 metrov Casilla končekmi prstov vytlačil vedľa.

Oko futbalového fanúšika potešili efektné nožničky Raúla Garcíu, ktoré mu ale dobre nesadli a lopta mierila vedľa. Casilla o niečo neskôr chyboval pri centri z pravej strany, nik v červenobielom to ale nedokázal potrestať. Dve minúty pred prestávkou však už Calderón oslavoval. Zrejme nikoho neprekvapí, že vedúcemu gólu predchádzal roh, ktorý hostia odvrátili len ku Gabimu, jeho center z hĺbky poľa našiel presne Tiagovu hlavu, ktorý poslal loptu do protipohybu Kika Casillu. Do šatní sa šlo za jednogólového rozdielu, domáci viedli úplne zaslúžene.

Po zmene strán domáci poľavili z aktvity a boli to hráči Espanyolu, kto mal loptu častejšie na kopačkách, na dianie pred bránou Miguela Ángela Moyu to však nemalo výraznejší dopad. Naopak, boli to Atléti, kto si vytváral príležitosti. Na trávnik sa dostal pár minút po prestávke Mario Suárez, nahradzujúc strelca gólu Tiaga a zdá sa, že odchovancovi domácich prenechal portugalský záložník strelecké kopačky, pretože 20 minút pred koncom domáci opäť udreli a opäť to bolo po štandardnej situácii.

V 70. minúte rozohral Koke roh, Godínovo zakončenie bolo zblokované ku Giménezovi, ktorý vrátil loptu pred prázdnu bránu a Mario sa z polkroka pred bránkovou čiarou nemohol pomýliť. Vzhľadom na priebeh zápasu išlo o rozhodujúci gól a Atléti mohli od tej chvíle svoje vedenie viackrát navýšiť. Blízko k tomu mal Mandžukić, keď sa rútil sám na bránu no tiesnený zakončil slabo len do Casillovej nohy. Aktivitou hýril aj striedajúci Griezmann, v najlepšej šanci si však hodil loptu priďaleko a z uhla trafil len bránkovú konštrukciu. Atléti v slušnom zápase bez jedinej karty dosiahli k trom bodom, pred stredajším zápasom s Malmö sa tak naladili späť na víťaznú vlnu.