Atlético bez problémov vyhralo v Elche

08/12/2014 10:54 // Mindrot // 310 zobrazení
Josema Giménez prijíma gratulácie od spoluhráčov k svojmu premiérovému gólu.

Góly José Maríu Giméneza a Maria Mandžukića zabezpečili víťazstvo Atlética 2:0 v Elche. Dôležité tri body znamenajú aj naďalej kontakt s čelom tabuľky a priebežné tretie miesto. Do zápasu, hraného v sobotné popoludnie vyslal Diego Simeone ničím prekvapujúcu základnú zostavu, jediný tradičný otáznik - kto z dvojice Griezmann - Raúl García - dopadol nasadením druhého menovaného. Navarrčan si pripísal svoj 300. štart za Atlético.

Zápas rozhodne nebol bohatý na vzruch pred jednou či druhou bránou (pomer striel medzi tyče bol len 1:3), aj tak sa však po uplynutí štvrťhodiny menilo skóre a radovali sa hostia. Premiérový regulérny gól si konečne pripísal Josema Giménez a veru stál za to. Po Kokeho a Siqueirovej práci sa lopta dostala na ľavej strane k Ardovi, Turek nabil mladému Uruguajčanovi, ktorý krásnym volejom do horného rohu nedal Tytońovi najmenšiu šancu.

Po vedúcom góle prevzali Atléti nad hrou kontrolu. Gabi s Tiagom ovládli stred poľa, Koke a Arda sa usilovne snažili tvoriť hru a dvojica Raúl García - Mandžukić svojou fyzickou silou dominovali nad domácimi hráčmi v priestoroch, kde operovali. Aj tak však do prestávky Elche takmer vyrovnalo, paradoxne, najnebezpečnejšia domáca akcia vznikla celkom neúmyselne - Fayçal Fajr vyslal z hĺbky poľa center, ktorý sa stáčal do pravého horného rohu brány hostí, Moyà však špičkami prstov zabránil najhoršiemu.

Druhý polčas priniesol scenár, ktorý sme tak často vídali v minulej sezóne - vcelku pohodlné bránenie tesného náskoku s výhľadom na ďalšiu gólovú poistku. Tá prišla nedlho po zmene strán, Gabi prekrásne vyslal Mandžukića samého na bránu. Chorvátsky forvard strelil svoj prvý gól v drese Atlética inak, ako z prvého dotyku. Zakončenie zvolil úplne totožné ako sme často vídali z dielne Diega Costu, pohybom sa zbavil dotierajúceho obrancu a chladnokrvne k bližšej tyči zvýšil rozdiel na dva góly.

Ďalší gól mohol pridať Arda, dostal sa za domácu obranu no zároveň aj príliš z uhla, Tytoń úspešne zasiahol. Domáci Franjiverdes sa prirodzene snažili zvrátiť priebeh stretnutia, blízko k tomu bol Enzo Roco, ktorý sa po rohu dostal k hlavičke, lopte v ceste do siete však stál Raúl García, odrazenú loptu pálil Mosquera, pre Moyu však mala strela skôr len propagačný ráz. Na posledných 20 minút stretnutia naskočil Antoine Griezmann, ktorý do konca poriadne vetral domácu obranu, žiadna hrozba však už pred jednou či druhou bránou do záverečného hvizdu nevznikla, Atlético berie plný počet bodov a čaká ho priamy súboj o prvé miesto v základnej skupine Ligy majstrov na horúcej pôde turínskeho Juventusu.