Atlético Madrid CZ/SK

Atlético před finále: Hráči si touží splnit sen

08/05/2012 16:22 // Sebyk // 940 zobrazení // zdroj: marca.com, as.com, atleticofans.com, clubatleticodemadrid.com, mundodeportivo.com

Již zítra čeká Atlético vrchol této sezony, když se ve finále Evropské ligy postaví svému baskickému bratranci Athleticu. Hráči Colchoneros vesměs tuší, že je čeká velmi náročné a vyrovnané utkání, které může rozhodnout každá maličkost nebo drobounká chyba. Zároveň jsou však odhodlaní splnit sny jak sami sobě, tak i fanouškům a přivézt trofej pro vítěze po dvou letech opět do Madridu. Důležitosti zápasu si je vědom i záložník Gabi, jenž ve finále pravděpodobně navlékne kapitánskou pásku červenobílých: „Je to ten nejdůležitější zápas v našich kariérách,“ řekl odchovanec Atlética. „Vítězství ve finále je rozdílem mezi historickou a průměrnou sezonou.“

Jeho spoluhráč Juanfran promluvil o vyrovnanosti nadcházejícího klání. „Tohle utkání nemá favorita a kdokoli, kdo tvrdí, že ano, tak se mýlí,“ řekl pravý bek Atlética. „Finále jsou vždycky intenzivní, od začátku až do konce to bude boj. Pokud chceme pomýšlet na vítězství, musíme hrát jako tým a zároveň si každý plnit své vlastní úkoly. Musíme věřit ve své schopnosti. Tenhle tým už několikrát ukázal, že má srdce a duši, a to jsou kvality, které ve finále rozhodují,“ analyzuje bývalá opora Osasuny. „Musíme především dobře bránit a ani na minutu nepolevit v koncentraci,“ míní prozměnu jeho kolega Filipe. „Nejtěžším úkolem bude ubránit Llorenteho,“ identifikuje největší hrozbu soupeře stoper Miranda.

Jejich krajan Diego si touží splnit sen a odvděčit se klubu a fanouškům za do něj vloženou důvěru: „Chci fanouškům vrátit všechnu tu přízeň a motivaci k další práci, kterou mi tu dodali. Ve fotbale jde o to vyhrávat zápasy a získávat tituly, chceme se zapsat se do historie. Moc se na finále těšíme, i když si uvědomujeme, jak to bude těžké,“ řekl brazilský špílmachr. I loučící se Luis Perea myslí hlavně na fanoušky: „Je to pro nás jedinečná možnost, jak se odvděčit našim příznivcům a přinést jim radost. Bylo by krásné, kdybych se mohl rozloučit titulem,“ řekl kolumbijský stoper, který však do finále kvůli zranění nezasáhne. „Hráči jsou sice unavení, mají za sebou těžkou sezonu, ale všichni se na ten zápas těšíme a jsme připraveni ze sebe vydat maximum,“ slibuje Perea.

Další Kolumbijec v týmu Atlética – tedy Radamel Falcao – si finále Evropské ligy po roce zopakuje – minulou sezonu se s Portem nakonec radoval z celkového vítězství a tento úspěch El Tigre touží zopakovat. „Finále jsou ale velmi specifické a náročné zápasy,“ varuje Falcao. Pokud se kolumbijský ostrostřelec ve finále prosadí, získá pravděpodobně podruhé za sebou cenu pro nejlepšího střelce soutěže. „Je pravda, že mi vlastně chybí jeden gól, ale na to vůbec nehledím, tým a titul jsou mnohem důležitější,“ říká El Tigre. Na bedrech Falcaa bude během finále spočívat už tak obrovský tlak fanoušků: „Cítím odpovědnost, ale není to nic, co bych již neznal,“ vylučuje Kolumbijec, že se mu v klíčové chvíli rozklepou kolena.

Záložník Arda Turan se na zítřejší utkání velmi těší: „Finále je mým splněným snem. K Athleticu máme velký respekt  a víme, že to bude náročné. Je to finále bez favorita, ale nikoho se nebojíme. Máme skvělý tým a uděláme vše možné i nemožné pro to, abychom vyhráli,“ burcuje turecký šikula. Svou další pověstnou perlou se pak v uplynulých dnech blýsknul Enrique Cerezo. „Jsme povinni Evropskou ligu vyhrát. Kvalifikovat se do Ligy mistrů je sice důležité, ale vyhrát nějaký titul je ještě důležitější,“ míní prezident Atlética. „Je sice škoda, že se ve finále musí střetnout dva španělské kluby, každý z nich se pokusí vyhrát, ale povede se to jen jednomu z nich,“ vyplodil ze sebe Cerezo další moudro.

Komentáře (5)
  1. Když tak vidím tu úvodní fotku, tak mně napadlo že nevím, jak to bude s dresy. Protože je jasné že jeden z týmů nebude moct hrát ve svých barvách a nechtěl bych aby to bylo Atlético..

  2. Tak naladěni jsou, tak vamos a ganar *BRAVO*

  3. cerezo %-) :D
    vsichni stejne melou to samy, ale libi se mi, jak pred zapasem mluvili gabi a juanfran :)


Komentáře

No trackbacks yet.