Atlético postupuje do semifinále Copa del Rey!

25/01/2013 11:46 // Mindrot // 451 zobrazení
Radosť Diega Costu, smútok Betisu...

Červenobiely skvelo fungujúci stroj vyradil ďalšieho súpera na svojej ceste naprieč Kráľovským pohárom, pričom nedopustil, aby sa v odvetnom štvrťfinálovom dueli konala dráma. V takticky vynikajúco zvládnutom zápase pozorná defenzíva Colchoneros nepustila Betis k žiadnemu výraznejšiemu ohrozeniu Courtoisa, naopak, sami sa ujali vedenia využijúc obrovskú hrúbku v domácej obrane. Hráčom pod vedením Pepeho Mela sa podaril aspoň čestný štvrťfinálový zásah, keď v samom závere premenil Molina nariadený pokutový kop a stanovil skóre na konečnú remízu, ktorá v súčte s víťazstvom z prvého zápasu znamená účasť v semifinále Copa del Rey.

Zápas ani zďaleka nepripomínal ten dynamický a pohľadný futbal z prvého stretnutia na Calderóne, tempo sa rozbiehalo len pozvoľna, hostia sa snažili držať loptu čo najďalej od svojej brány a trpezlivo čakali na otvorené okienko v domácej defenzíve, Verdiblancos hrozili bleskovými kombináciami na polovici Atlética, ich obrana však pôsobila kompaktnejším dojmom oproti prvému zápasu a tak aj Casto v domácej bráne nemal veľa práce. V 14. minúte zakombinoval Koke s Diegom Costom, Brazílčan dostal dlhú loptu smerom k domácej bráne, Casto však zareagoval včasným vybehnutím a bol pri lopte skôr. Dve minúty na to opäť aktívny Costa prenikol z ľavého krídla cez dvoch brániacich hráčov, až tretí ho zastavil faulom, z následného priameho kopu skúšal Koke prekvapiť Casta z ostrého uhla, strela však letela tesne nad.

Domáci zadáci sa celkove prezentovali snahou vyprovokovať brazílskeho hromotĺka v útoku hostí, Diego Costa sa stal adresátom mnohých tvrdých zákrokov vrátane úderu lakťom do hlavy, dokázal si však zachovať pokoj a nepredviedol niektorý zo svojich výbuchov zlosti. Hráči Betisu sa čoraz viac tlačili do útoku, avšak veškerá ich snaha bola márna, buď ich potopila nepresnosť v rozohrávke alebo výborne brániaci hostia. Dvakrát sa v dobrej pozícii ocitol Rubén Castro, v 23. minúte mu po rohu spoluhráči sklepli hlavou loptu pred bránu, domáci útočník však bol v tesnom ofsajde. Deväť minút pred koncom prvej polovice smeroval ďalší z množstva centrov do veľkého vápna hostí, Castro bol tentoraz vo výbornej pozícii, jeho hlavička z 11 metrov mala dostatočnú razanciu i výšku, postrádala ale správny smer, keď presvišťala popri ľavej tyči Courtoisovej svätyne.

Štyri minúty na to sa k hlavičke dostal aj stopér domácich Perquis, bolo to z väčšej vzdialenosti ako predtým Castro a opäť vedľa. O pár chvíľ na to si prvú strelu na bránu pripísali aj hostia, rýchly únik Diega Costu s Adriánom zakončil druhý menovaný strelou z hranice šestnástky, ktorá však Castovi nenarobila žiadne problémy. Napriek minimálnej ofenzívnej snahe zo strany Atlética sa hosťom predsa len podarilo otvoriť skóre. V poslednej minúte úvodného dejstva vyslali hostia z hĺbky svojej obrany dlhočizný odkop smerom na domácu bránu, loptu sledoval Diego Costa, skôr však pri nej boli brankár Casto a zadák Amaya, táto dvojica sa však fatálne nedorozumela a pred brazílskym forvardom tak ostala už len lopta a prázdna brána, 0:1. Costa bol po zásluhe za svoju enormnú snahu odmenený.

Druhý polčas ostal obraz hry nezmenený. Domáci sa naďalej snažili urobiť niečo s výsledkom, ich snaha sa však neustále rozbíjala o pozornú a sústredenú defenzívu hostí, tí naopak občas pohrozili rýchlou kontrou. Najväčšiu šancu Atlética mal krátko po prestávke vynikajúco hrajúci Arda, keď zľava prenikol do domácej šestnástky, aby sa dostal k strele z približne desiatich metrov, Casto si však s ňou poradil. Na druhej strane sa v obrovskej šanci ocitol striedajúci Molina, keď po Perquisovej prihrávke zblízka tiesnený netrafil Courtoisovu bránu. Nasledovala ešte Vadillova strela z hranice veľkého vápna, aj tá však mierila vedľa. S pribúdajúcim časom a blížiacim sa koncom zápasu postupne u domácich vzrastala frustrácia, väčšina útokov končila centrami, ktoré však zadáci hostí odvracali, Courtois bol napriek vzrastajúcemu tlaku takmer bez práce.

V samom závere zápasu sa Béticos konečne podarilo skórovať. Pri jednom z množstva centrov, smerujúcich do šestnástky hostí, stiahol Godín vcelku zbytočne Molinu na zem a hlavný arbiter bez váhania ukázal na biely bod. Sám poškodený sa postavil k exekúcii penalty a neomylne poslal Courtoisa na druhú stranu, Verdiblancos tak ako prvé mužstvo v tohtoročnej Copa del Rey rozvlnili sieť za brankárom Atlética. To však bola zároveň aj bodka za týmto zápasom, v konečnom súčte obidvoch stretnutí vyhrali Colchoneros 3:1 a postupujú tak do semifinále, kde už na nich čaká ďalšie sevillské mužstvo, FC, ktorým príchod nového trénera Emeryho dodal pozitívnu energiu a Simeoneho zverencov tak na ceste do finále čaká ďalší nesmierne náročný dvojzápas.