Atlético poslalo Villarreal do Segundy, samo si zajistilo ,,jen“ páté místo

13/05/2012 23:38 // Andres // 644 zobrazení

Poslední zápas ligového ročníku 2011/12 je za námi. Atlético Madrid v něm na El Madrigalu udolalo Villarreal 1:0. Liga mistrů z toho přes 3 body nebyla, Málaga své utkání rovněž zvládla, sezónu tak Colchoneros zakončují na pátém místě. Žlutá ponorka se naopak definitivně potopila a příští sezónu bude hrát v Segunda División.

Diego Simeone udělal ve vítězné sestavě z Bukurešti dvě změny, za oběma stála suspendace. Z té se vrátil Tiago, který ve startovní jedenáctce nahradil Maria Suáreze, za pět žlutých karet naopak tentokrát stál Arda Turan, na jehož místo se postavil Toto Salvio.

Před utkáním hráči Villarrealu utvořili Atlétům čestnou uličku a aplaudovali jim za úspěch v Evropské lize, v utkání samotném se však už posádka Ponorky s nikým nemazala a chtěla co nejdřív pojistit záchranu.

V první nadějné pozici se ocitl Hernán Pérez, který byl úplně volný na kraji pokutového území. Jeho střela ovšem mířila mimo. O 10 minut později měl příležitost střílet z podobné pozice Marco Ruben, ani on ale nebyl přesný.

Atlético se mezitím oklepalo z tlaku Villarrealu a čekalo na vhodný protiútok, ze kterého by udeřilo. Tato strategie se téměř vyplatila po 30. minutě, ale volej Salvia byl zablokován na poslední chvíli obráncem ve žlutém.

Zahrozil i Marcos Senna svými typickými pokusy zdálky. Jeden takový jen prosvištěl kolem pravé tyče Courtoisovy branky. Těsně před pauzou pak Ponorka zahrozila znovu, Carlos Marchena ovšem hlavičkoval jen těsně mimo.

Po změně stran byl k vidění přesně opačný obraz hry. Villarreal se stáhl na hranici svého pokutového území a umožnil tak Colchoneros dostat se více do hry. Po hodině hry Atlético prováhalo velkou možnost, když na perfektní centr Salvia si naběhl netradiční zakončovatel Filipe. Jeho volej nicméně skončil na břevně.

Minutu poté měl šanci sám Salvio, silnou ránu Argentince zpoza vápna však famózním zákrokem zlikvidoval Diego López. Stejně kvalitně zasahoval na opačné straně i Courtois, který musel zasahovat proti přímému kopu Marcose Senny.

Zápas pomalu směřoval k bezbrankovému konci – Villarreal odmítal cokoliv riskovat a za půlící čáru se až na výjimky nedostával, Atlético zase nebylo schopno proměňovat svých pár šancí, které si připravilo. V 88. minutě si však na rohový kop Diega naskočil Radamel Falcao a vsítil svůj už osmý gól během čtyř zápasů proti Žluté ponorce.

Mezitím v Madridu se Rayo o pár chvil později dostalo do vedení a Villarreal, který ještě letos účinkoval Lize mistrů, najednou sestupoval. Svěřenci Lotiny se proto vrhli bezhlavě do útoku. Když ale ani hlavička Marca Rubena, která jen o vlásek minula bránu, nezměnila bodový zisk Ponorky, propadli žlutí smutku. Atlético zvítězilo 1:0 a udrželo si 5. místo, 18. místo Villarrealu znamená sestup jak A-týmu, tak i Béčka, které hraje Segundu.