Atlético porazilo Celtic a ujímá se vedení ve skupině

16/09/2011 00:36 // Andres // 418 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Atlético Madrid odstartovalo skupinovou část Evropské ligy kvalitním výkonem a po výhře 2:0 nad skotským Celticem se ujalo vedení ve skupině I. Ve druhém utkání této skupiny vyhrálo Udinese 2:1 nad Rennes.

Ultras obou klubů nezapomněly na vyostřený zápas v roce 1974 a komentáře v médiích, a celému utkání tak přes nasazení několika stovek policistů předcházely více či méně vyostřené potyčky v ulicích kolem stadionu.

Mezitím byla ohlášena velmi zajímavá jedenáctka, která se měla popasovat se skotskými brousky. Manzano se rozhodl nechat odpočívat několik hráčů, mezi nimi hlavně Domíngueze Reyese. V záloze dostal příležitost Koke, v útoku se pak měla předvést trojice největších posil ArdaFalcaoDiego.

Zápas začal očekávaným náporem červenobílých hráčů. Trvalo jen 25 sekund a pozornost brankáře Forstera vyzkoušel dnes velmi aktivní Diego. Právě on kopal ve 3. minutě roh. Na jeho nadýchaný oblouček si naskočil Falcao, který minulý rok v Evropské lize nastřílel rekordních 17 gólů, a otevřel svůj gólový účet v Atléticu. 1:0!

Za chvíli však mohlo být srovnáno. Atlético se nechalo unést vedením a nepozornosti v obraně málem využil Hooper. Jistota posledních zápasů jménem Courtois však v situaci jeden na jednoho nezazmatkoval a pohotovým výběhem zachránil situaci.

Atlético celý první poločas dominovalo. Drželo míč, trpělivě a přesně kombinovalo, obranu Celticu se však hráčům nedařilo přelstít a většina ohrožení brány měla původ ve střelách zpoza vápna.

Hned na začátku druhého poločasu opět zahrozili Skotové. Dalekonosnou střelu Jihokorejce jménem Ki však Courtois vytěsnil nad břevno. Velkou šanci poté mělo Atlético. Ve 49. minutě zakombinovali Diego s Falcaem a když se po Kolumbijcově pasu ocitl Diego sám před brankářem a byl sražen zezadu k zemi, měla se pískat penalta. Podobnou situaci jako v zápase proti Valencii se však sudí opět rozhodl ignorovat.

Hra se pomalu začínala vyrovnávat a Celtic začínal vylézat ze své obranné ulity, protože si dělal ambice na bod z Vicente Calderónu. Gabi Mario museli dokonce dvakrát za cenu žluté karty zabraňovat slibnému útoku hostí.

Všechny naděje Celticu však ukončila povedená akce po levé straně, na jejímž konci stála hvězda utkání Diego. Nejprve Antonio López u levé lajny kulišácky skrze dva obránce prostrčil míč na nabíhajícího Ardu Turana. Ten zatáhl míč po křídle až k bráně, kde přihrál naprosto volnému Diegovi. Brazilec z prvního dotyku zamířil k tyči a mohl slavit. 2:0!

O pár minut později se mohl trefit i poslední ze Svaté trojice, střelu Ardy však Forster vytěsnil na břevno. Diego se při vystřídání dočkal zasloužených ovací vestoje a Atlético přepnulo spíše na údržbový mód. I tak si ale vypracovalo ještě pár slibných šancí. Skórovat mohl opět Arda, jeho lob však brankář vystihl.

Atlético zaslouženě bere tři body a za dva týdny jej čeká výlet do Francie, kde se utká s Rennes.

Sestava: Courtois; Perea, Miranda, Godín, López; Koke (57. Reyes), Mario, Gabi (70. Adrián); Diego (84. Tiago), Arda; Falcao

Góly: 3. Falcao (1:0); 68. Diego (2:0)