Atlético pojede do Německa s jednobrankovým náskokem, rozhodl o tom Salvio

30/03/2012 00:07 // Andres // 681 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Stadion Vicenteho Calderóna večer dne celonárodní stávky ve Španělsku hostil Hannover 96, který si přijel pro výhodný výsledek do odvety čtvrtfinále Evropské ligy. To se jim nakonec i víceméně povedlo, misky vah však v závěru přiklonil Salvio perfektní trefou na stranu Atlética a utkání skočilo výsledkem 2:1.

Cholo Simeone proti Němcům nasadil očekávanou jedenáctku. Do té se vrátili Mario, Miranda, Gabi a Juanfran, kteří proti Zaragoze nuceně či nenuceně odpočívali. Na další minuty po zranění pak na lavičce čekal Diego.

Hned od úvodních minut se Colchoneros dostávali do šancí, německá obrana nebyla rozhodně tak pevná jak se očekávalo. Falcao mohl otevřít skóre, když se jal volného míče po upadnuvším Adriánovi, v bráně Hannoveru však úřadoval Zieler. O pár chvil později se pak po povedeném obloučku, jehož autorem byl Koke, dostal za obranu soupeře Arda Turan, s metry volného místa ale naložil ledabyle a z šance nic nebylo.

V 9. minutě už se ale domácí radovali. Gabi se zase jednou předvedl perfektním zahráním přímého kopu a naservíroval míč přesně na hlavu Falcaa, který upláchl svému strážci, a poté vyhrál i souboj s pozdě vybíhajícím brankářem Zielerem. 1:0! Pro Atlético to byl zároveň 400. gól v evropských soutěžích. Na to potřebovali celkem 234 zápasů.

Atlético poté ubralo nohu z plynu a málem toho mohlo litovat. Hannover se začal přibližovat k bráně Rojiblancos a po velmi hloupém zákroku Mirandy na Rausche ve vlastním pokutovém území se nejspíš oprávněně dožadovali penalty. Rozhodčí naštěstí pro Madriďany ovšem nechal pokračovat ve hře. Na druhé straně měl příležitost zvýšit Falcao, po přesném centru Ardy ovšem hlavičkoval nad.

Až ve 39. minutě přišla první opravdová šance Die Roten, hosté s ní ke smutku většiny návštěvníků naložili hned bezchybně. Filipe se zapomněl na ofenzivním výletě a akci Stindla po pravém křídle tak musel krát Godín. Ani ten však nezabránil odcentrování míče do vápna, kde už na něj čekal Diouf, který upláchl pomalému Mirandovi, a jeho kopačka poslala balon za záda bezmocného Courtoise.

Obdržená branka donutila Atléty opět zapnout a do druhého poločasu vstoupili opět velmi aktivně. K znovuzískání vedení zavelel Gabi, který vyslal Falcaa, ten ovšem mířil vedle. Colchoneros byli dále nebezpeční i ze standartních situací, po jedné z nich mohl dávat gól hlavou Adrián, poté byl zase blízko Arda Turan se svým pohotovým skluzem. Skóre se ale ani v jednom případě neměnilo.

Hannover mezitím dál ohrožoval branku Rojiblancos především z rychlých protiútoků a jen díky skvělému zákroku Thibauta Courtoise proti střele Dioufa jeden neskončil gólem Němců. O několik minut později došlo k další kontroverzní penaltové situaci, tentokrát ovšem na druhé straně. Falcao zakončoval akrobaticky přes hlavu ve vápně soupeře, jím vyslaný míč pak po cestě k bráně trefil do ruky Pogatetze i tato situace ovšem nechala rozhodčího chladným.

Utkání se pomalu chýlilo ke konci, a přestože tlak Atlética sílil, chyběly větší šance a vše nasvědčovalo tomu, že se oba týmy rozejdou smírně. Zčista jasna však Calderón mohl spatřit perfektní souhru dua Falcao-Salvio. Prvně jmenovaný sklepl vysoký míč na šikovného Argentince a ten zpoza vápna napřáhl k perfektní ráně, která zapadla přesně do horního růžku Zielerovy brány.

V samotném závěru mohl zvýšit náskok Španělů ještě Diego, který rovněž vyzkoušel nůžky, míč však skončil v rukou brankáře. Atlético tak zvítězilo 2:1 a do odvety si veze velmi ošemetný výsledek. Tam se navíc bude muset obejít bez hned tria hráčů, kteří budou stát za žluté karty. Těmi jsou Juanfran, Gabi a Arda Turan. Zvládne Atlético takto oslabeno udělat i druhý krok za semifinále Evropské ligy?