Atlético opět nadělilo čtyřku, tentokrát to schytal Sporting

21/09/2011 23:46 // Andres // 346 zobrazení

Stadion Vicente Calderóna viděl další skvělé představení Radamela Falcaa. Kolumbijský ostrostřelec tentokrát svými góly sestřelil Sporting Gijón a Atlético získalo za další výhru 4:0 tři body do tabulky.

Gregorio Manzano dnes do hry poslal zase trochu prorotovanou jedenáctku. Do sestavy se vrátili Sílvio Salvio a svůj letošní debut v lize si odbyli Koke Assunção. Na lavičce naopak odpočívali Mario Suárez i José Antonio Reyes.

Atlético začalo zápas svou klasikou, kterou u něj zatím letos můžeme vidět – míč nepustit z kopaček a vysoký tlak. Sporting zápas absolutně nezvládal. Zatímco se soustředil na zhušťování ve středu hřiště, měli krajní hráči Atlética doslova hody a z křídel přicházel jeden nebezpečný míč za druhým.

Už v páté minutě vyslal Salvio do úniku Falcaa. Kolumbijec se však do zakončení vinou faulu Botíi nedostal. Co na to rozhodčí Iturralde? Ukázal na roh a celý stadion jej za to odměnil pískotem. To ještě netušili, co přijde za chvíli.

Na dobře zahraný roh Gabiho se rozběhl Falcao, neváhal přitom zbořit Salvia a po razantní hlavičce se míč třepotal v síti. Nikdo však nemohl uvěřit, co přišlo. Iturralde odpískal faul a branku odmítl uznat. Podle opakovaných záběrů se Falcao brankáře ani nedotkl, jediného, koho tak mohl faulovat, byl vlastní spoluhráč Salvio.

Hráči Atlética naštěstí nepropadli zklamání a dál bušili do obrany Asturijců. Hlavičky Kokeho a Domíngueze se neujaly, ale už ve 27. minutě se Atléticu jeho tlak vyplatil. Gabi opět zahrával roh, do centru se položil Falcao a balón si srazil do vlastní brány Alberto Lora. 1:0!

Jediná šance Sportingu v prvním poločase přišla po střele Ricarda, který pořádně protáhl Courtoise, mířil však těsně nad bránu. Před pauzou naopak mohl zvýšit Falcao, ale proti byl Cuéllar.

Ve druhém poločase se hra značně vyrovnala. Atlético začínalo zoufale potřebovat druhý gól, aby se nedostalo pod tlak. V 68. minutě Los Colchoneros potvrdili, že standardky budou letos patřit k jejich velkým zbraním, když po Gabiho rohu se do vzduchu pověsil kapitán Domínguez a Atlético mohlo slavit druhý gól.

Defenzíva Sportingu začínala být nepozorná, a tak přicházel znovu čas Falcaa. Nejprve El Tigre nastřelil pouze spojnici, o pár minut později si však udělal dobrý den z celé obrany Gijónu a dával k tyči na 3:0.

Atlético ani Falcao však ještě neskončili. Gabi po několika minutách poslal další standardku do vápna Sportingu, míč našel hlavu osamoceného Falcaa a Cuéllar mohl opět lovit míč ze sítě.

Fanoušci bouřili nadšením a vyvolávali jméno svého nového idola, který nebýt směšné chyby rozhodčího mohl mít na kontě dva hattricky po sobě. Los Colchoneros se však musí vrátit nohama na zem, v sobotu večer ji totiž čeká jeden z nejtěžších zápasů sezóny, když je na svém hřišti přivítá Barcelona.

Sestava: Courtois; Sílvio (76. Adrián), Miranda, Domínguez, Filipe; Assunção (61. Mario Suárez), Koke (69. Reyes), Gabi; Arda, Salvio, Falcao.

Góly: 28. Lora (vlastní, 1:0), 68. Domínguez (2:0), 72. Falcao (3:0), 80. Falcao (4:0)