Atlético Madrid CZ/SK

Atlético opanovalo galavečer La Liga Awards

25/10/2016 14:21 // Sebyk // 644 zobrazení // zdroj: clubatleticodemadrid.com
Zástupci Atlética se svými trofejemi.

Zástupci Atlética se svými trofejemi.

V sezoně 2015/16 skončilo Atlético v lize „až“ na třetím místě, i přesto však zcela opanovalo včerejší slavnostní galavečer cen pro nejlepší hráče španělské ligy za uplynulý ročník. Z pěti nominací proměnilo hned čtyři a celkově si pak Rojiblancos odnesli hned pět z osmi udělovaných ocenění.

Vše odstartoval Jan Oblak, který si zcela zaslouženě došel pro cenu pro nejlepšího gólmana. Slovinský brankář v předchozí sezoně dominoval v počtu čistých kont (24), inkasovaných branek (18) i z nich vyplývajícího průměru obdržených branek na zápas (0.47). Hned po Oblakovi si pro ocenění pro nejlepšího ligového obránce došel pro změnu Diego Godín, který ukončil čtyřletou nadvládu Sergia Ramose. Uruguayec mohl slavit hned dvakrát: dříve tentýž den se totiž po boku svých spoluhráčů Kokeho a Antoina Griezmanna objevil v konečné nominaci nejlepších 30 hráčů světa na Zlatý míč.

Cenu pro nejlepšího kouče si neodnesl nikdo jiný než Diego Simeone, který navázal na předchozí triumfy z let 2013 a 2014. V krátkém, byť emotivním projevu Cholo vyzdvihl nezdolný charakter svých hráčů. Hlavní cenu večera – tu pro nejlepšího ligového hráče uplynulé sezony – si v konkurenci hvězdných ofenzivních trojzubců Realu a Barcelony odnesl trochu překvapivě Antoine Griezmann. Za autora 22 ligových branek převzal ocenění sportovní ředitel klubu José Luis Caminero. Francouzský ostrostřelec si domů odnesl i druhou udělovanou trofej pro nejlepšího hráče ligy, o které rozhodli svými hlasy fanoušci na sociálních sítích.

Jediný zástupce Atlética, který svou nominaci včera neproměnil, byl Saúl Ñíguez, jenž se v kategorii o objev roku musel sklonit přes Marcem Asensiem. Kmenový hráč Realu v předchozí sezoně úspěšně hostoval v barcelonském Espanyolu. O pomyslný druhý zářez pro Bílý balet se postaral Luka Modrić, jenž si odnesl ocenění pro nejlepšího záložníka ligy. Překvapivě jen jednu jedinou trofej získali šampioni z Barcelony, a to zásluhou Lionela Messiho, který byl zvolen nejlepším útočníkem.

Komentáře (0)

Žádné komentáře.


Komentáře

No trackbacks yet.