Atlético nezvládlo penalty a Trofeo Teresa Herrera nezískalo

12/08/2012 11:52 // Sebyk // 468 zobrazení

Ani v posledním utkání letní přípravy se Atlético příliš nevytáhlo. Na Riazoru s domácím Deportivem, jedním z nováčků Primery, uhrálo v základní hrací době jen remízu 2:2, přičemž dvakrát dohánělo vedení soupeře, a následný penaltový rozstřel bohužel nezvládlo. Trofeo Teresa Herrera tak zůstala doma v La Coruñi. Červenobílé srážely hlavně vlastní obranné chyby a zejména trio Godín, Miranda a Filipe by se před startem nové sezony mělo dát dohromady.

Kouč Diego Simeone poslal do zápasu nejsilnější možnou sestavu se středovým dvojblokem Mario - Gabi, pozici vysunutého playmakera po Diegovi protentokrát přebral Koke, který si však poměrně často měnil místo se zleva hrajícím Ardou. Na pravý kraj obrany se pro prodloužené dovolené vrátil Juanfran a nenechal nikoho na pochybách, že to bude opět on a nikoliv Sílvio, kdo bude okupovat pozici pravého beka. Na druhé straně se objevil starý známý Pizzi, který pro tuto sezonu vyměnil červenobílé proužky za modrobílé.

Zápas nezačal pro Atlético nejlépe - již v sedmé minutě propadla celá levá strana obrany a bývalý hráč Rojiblancos Pizzi, na němž byla vidět velká motivace se předvést, narýsoval parádní kolmici pro Rikiho, jehož střelu z úhlu ještě dokázal Courtois vytěsnit, bohužel však jen na nohu veterána Juana Carlose Valeróna, při jehož strážení zaspal prozměnu Miranda. Hrající legenda Deportiva pak míč bez problému doklepla do opuštěné branky.

Jen o tři minuty později však bylo vyrováno - na pravé straně pohledně zakombinovali i s pomocí patičky Adrián a Juanfranem a první jmenovaný poslal následně přízemní centr do vápna, který Falcao lišácky pustil za sebe na dobíhajícího Kokeho, jenž střelou z první k tyči nedal Aranzubiovi šanci. Na Adriána, který tuto branku připravil, se po celé utkání snášel z ochozů Riazoru pískot - domácí mu nemohli zapomenout, že v minulé sezoně opustil jako volný hráč právě Deportivo a zamířil do Atlética.

Atlético bylo i nadále aktivnějším týmem, nápady a energií sršeli hlavně Arda Turan a Juanfran, turecký šikula ale bohužel neměl včera v zakončování svůj den. Strhnout vedení na stranu Atlética mohl Mario Suárez, který se dostal k hlavičce po centru Filipeho, Aranzubiu v bráně domácích však ani nadvakrát nepřekonal. V závěru půle spálil dvě velké šance Radamel Falcao - nejdříve neuspěl v souboji jeden na jednoho, jen o několik momentů později pak v další gólovce napálil jen břevno, a i proto se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhé dějství nabídlo podobný obrázek jako ta první - Atlético kontrolovalo hru a Deportivo se čas od času vydalo na výlet na území soupeře. I přes dvě velké šance červenobílých, které ve finální fázi dobře nevyřešili nejdříve Filipe a následně Arda Turan, se do vedení v 55. minutě paradoxně dostalo opět Deportivo. Courtois podcenil centr z levé strany a vyrazil jen pod nohy Pizziho stojícího na malém vápně, jehož střelu ještě dokázal zblokovat pohotový Filipe, míč se však nešťastně odrazil přímo na nohu Bruna Gamy, který zblízka prostřelil mladého Belgičana v bráně Atlética.

Atlético se začalo hnát ještě intenzivněji dopředu a kouč Simeone se pokusil oživit hru svého celku Cristianem Rodríguezem, Tiagem a Raúlem Garcíou, ani jeden z nich však výrazné zlepšení nepřinesl. V 78. minutě se Atlético dožadovalo penalty, když se ve vápně Deportiva objevil na zemi Adrián a i když ke kontaktu došlo a pokutový kop se pískat mohl, mladý útočník svému pádu hodně přidal a píšťalka rozhodčího zůstala němá. Sudí Colchoneros nepomohl ani o momenty později, kdy necitlivě neponechal výhodu Falcaovi, který měl před sebou už prázdnou branku, a odpískal předcházející faul na Cebollu.

Přesto se Atlético nakonec vyrování dočkalo - v 87. minutě rozehrálo duo Filipe - Cebolla přímý volný kop, za který se hráči v červenobílém dost možná oprávněně dožadovali červené karty pro hráče Deportiva, který zastavil Adriána v postupu jeden na jednoho. Míč se po chytré rozehrávce dostal k Adriánovi, jehož sklepnutou střelu do branky zblízka dopravil kdo jiný bež Radamel Falcao. Skóre 2:2 zůstalo stejné i po 90 minutách, a o vítězi trofeje tak musely rozhodnout penalty.

První tři střelci Atlética - Falcao, Cristian Rodríguez a Raúl García - s přehledem proměnili, zatímco na straně Deportiva neuspěl Nélson, jehož střelu vytáhl Courtois. I když měli Rojiblancos vítězství na dosah, tak zatímco hráči domácích se již v posledních dvou sériích nemýlili, poslední dva exekutoři v červobílém bohužel selhali - Adrián napálil břevno a Godín, poměrně překvapivá volba na zahrání pokutového kopu, napodobil svou střelou kolegu Sergia Ramose. Trofeo Teresa Herrera tak zůstala doma v La Coruñi, Depor však může děkovat hlavně štěstěně.

Hvězda utkání: Juanfran
Pravý bek Atlética se vrátil z dovolené ve velké pohodě a ze svého umění, které předváděl na jaře, očividně vůbec nic nezapomněl. Energicky brousil lajnu a podporoval útok, podepsal se pod první branku Atlética, spolehlivý byl i směrem dozadu. Sílvio to přes něj bude mít v letošní sezoně těžké.

Propadák utkání: Diego Godín
Stoper Atlética si podobně jako i jeho kolegové Miranda a Filipe, jehož nepřesné centry byly včera jako pěst na oko, počínal proti Deportivu v defenzívě velmi nedůrazně, navíc zahodil rozhodující penaltu. Pokud chce Cholo pomýšlet na tři body z Levante, musí obrannou činnost svého týmu hodně zlepšit.