Atlético nezopakovalo povedené výkony a z Barcelony si odvezlo manitu

25/09/2011 01:12 // Andres // 438 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Hráči Atlética dnes vyběhli na Nou Camp plni naděje, že po sérii dobrých výsledků mohou potrápit i hvězdnou Barcelonu. Ta však bezchybným výkonem už v prvním poločase uťala všechny šance Los Colchoneros na solidní výsledek a nakonec ponížila madridský tým manitou.

Kdekdo se mohl divit když Manzano udělal tři změny ve fungující obraně oproti minulému zápasu. Jedna sice byla vynucená, jelikož Sílvio vypadl pro zranění, ale nad nasazením Godína, který letos v lize ještě nehrál, a stárnoucího Antonia Lópeze, který byl ještě v průběhu zápasu překřtěn na Slowpeze zůstával rozum stát.

I zbytek sestavy prodělal jisté změny. Manzano chtěl zvolit defenzivnější variantu zálohy a proto nasadil trojici Tiago-Mario-Gabi, v útoku pak Falcaa doplňoval Reyes a uzdravený Diego.

Už v začátku zápasu se dostali Los Colchoneros pod velký tlak katalánského týmu. Blaugranas nerušeně kombinovali, hráči Atlética totiž nepraktikovali žádný pressing. Naději do červenobílých srdcí vlil protiútok, který Tiago zpoza vápna zakončil povedenou střelou na břevno, hra se pak ale bohužel zase na dlouhou dobu přesunula na polovinu Atlética.

Psala se teprve devátá minuta, když Xavi poslal nadýchaný pas za obranu. Ten ve výskoku Perea zcela minul a za ním už číhal zcela volný Villa. Stahovačkou vyšachoval Mirandu a Courtois neměl šanci. 1:0.

Jako papír hořel však i druhý kraj obrany. Pedro předváděl rychlost, jaké byl Antonio López schopen naposledy před pěti lety, a když se k tomu přidaly barcelonské narážečky, musel si připadat jako na kolotoči. Pravý útočník naštěstí tentokrát střílel mimo.

Neuběhla však ani čtvrthodina a Courtois musel lovit míč z brány podruhé. Obrana tragicky propadla a po kombinaci s Pedrem se Messi ocitl sám před brankářem. Jeho střelu sice mladý Belgičan zneškodnil, ale vyrazil ji pouze do Mirandy, od kterého se odrazila přímo do brány.

Hráči Atlética pokračovali v zakřiknutém výkonu. Přestože se snažili bránit v deseti lidech, měli hráči Barcelony všude dostatek prostoru a další trest na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 26. minutě všichni hráči Atlética jakoby vypnuli, když nechali Messiho bez souboje prokličkovat obranou a střela k tyči znamenala jediné – 3:0.

Těsně před koncem poločasu mohlo být ještě hůř. Fàbregas vyslal z 35 metrů fantastický lob, ale ten se naštěstí odrazil od břevna.

Manzano věděl, že je zle a tak mu nezbylo nic jiné, než trochu prostřídat sestavu. Stáhnul nevýrazného Reyese Maria Suáreze a nahradil jej Ardou Turanem a Totem Salviem. A změna se hned projevila. Hned na začátku druhého poločasu potáhl Turek míč po levém křídle, jeho střela/přihrávka však nenašla ani bránu, ani spoluhráče.

Hra se lehce vyrovnala, Barca polevila, Atlético však stále nemohlo najít míčem Radamela Falcaa. Los Colchoneros už nehráli tak zataženě a barcelonští toho také čas od času využili. Inkasování čtvrtého gólu z kopačky Messiho či Villy však Courtois prozatím zabránil.

Na konci zápasu ale měla Barcelona opět silnou čtvrthodinu, která se změnila v galapředstavení Messiho proti nekoncentrované a pomalé obraně Rojiblancos. Nejprve v 78. minutě obešel několik hráčů Atlética a poté, co se ocitl v pokutovém území, nedal střelou skrze dva obránce k tyči Courtoisovi šanci. V nastaveném čase pak dokonal svůj hattrick, když se po kombinaci s Davidem Villou opět ocitl sám před brankářem Atlética a jesličkami završil manitu.

Los Colchoneros se mezitím dostali do jedné z mála šancí, když se Adrián dostal do úniku. Pod tlakem však pálil jen do vybíhajícího Valdése. Vyražený míč se dostal před Gabiho a ten z úctyhodné vzdálenosti se pokusil o pohotovou střelu. Ta však dopadla jen vedle tyče.

Atlético Madrid si odváží z Barcelony debakl 5:0 a příští utkání jej čeká ve čtvrtek v Rennes, kde odehraje druhý zápas skupin Evropské ligy.

Sestava: Courtois; Perea, Miranda, Godín, López; Tiago (79. Adrián), Mario (46. Arda), Gabi; Reyes (46. Salvio), Falcao, Diego.

Góly: 9.Villa (1-0); 15. Miranda (vlastní, 2-0); 26. Messi (3-0); 78. Messi (4-0); 91. Messi (5-0)