Atlético nestačilo ani na Académicu a z Portugalska veze prohru 2:0

08/11/2012 21:39 // Andres // 1 208 zobrazení // zdroj: atleticofans.com

Po vítězné sérii v lize končí i záhy i ta v Evropě. Atlético Madrid hrubě nezvládlo zápas v Coimbře, odkud si po matném výkonu odvážejí prohru 2:0 s Académicou. Šňůra evropských vítězství se tak zastavila na čísle 16, zároveň se jedná o první Simeoneho ztrátu v pohárech od svého nástupu na lavičku.

Trenér Simeone, jak už je v Evropské lize u něj letos zvykem, šetřil opory a v základní sestavě si tak zahrál třeba 17letý Saúl Ñíguez, v obraně zase dostal šanci Jorge Pulido, Cata Díaz nebo Sílvio, ofenzivní činnost pak zajišťovali Koke, Raúl García a Adrián. Nutno dodat, že hodně neúspěšně.

Nudný zápas plný nepřesností neozdobil žádný z týmů téměř žádnou akcí, rozhodla tak efektivita Portugalců ve spojení s obrannými chybami nesehrané defenzívy Atlética. Académica se dostala do vedení ve 29. minutě, když centr z pravé strany našel v pokutovém území Eduarda, kterého neuhlídal zaspavší Sílvio. 22letý forvard z první usměrnil míč za záda bezmocného Asenja a bylo to 1:0.

V obraně nepozorné Atlético dnes rozhodně nevylepšilo dojem vyhlášenou ofenzívou. Vždyť v prvním poločase takřka neohrozilo bránu Ricarda a za celý zápas si připsalo jedinou střelu na bránu. O jedinou větší šanci prvního poločasu se postaral Adrián, když chytrou patičkou uvolnil Raúla Garcíu, jeho střela však byla zblokována.

Do druhého poločasu naskočil místo Saúla jiný cantenaro – Pedro – a hned v prvních minutách bylo Atlético blízko vyrovnání, Kokeho dalekonosný pokus však brankář Ricardo lapil. O pár minut později se v příležitosti ocitl Raúl García, jeho volej však mířil vysoko nad.

Oživení do hry vnesl Emre, který vystřídal zraněného Maria, Atlético se ale ani nadále nemohlo prosadit do vápna Portugalců a všechny jejich pokusy šly zpoza vápna, stejně jako ten Raúla Garcíi, který minul svůj cíl jen o centimetry.

Colchoneros tlačili a vyrovnání nevypadalo úplně nereálně, všechny šance však utnul v 70. minutě Jorge Pulido, když ve vlastním pokutovém území sice dobře načasoval zákrok, ale vůbec netrefil míč a místo toho složil Salima Cissého. Logicky následovala penalta, kterou Eduardo svou druhou trefou v zápase proměnil, čímž rozhodl první výhře svého týmu v Evropské lize a zároveň první ztrátě Atlética v Evropě po více než roce.